Przed mieszkańcami Gorzowa Wlkp. i regionu otwiera się okazja do przeżycia piłkarskiej przygody. Wystartowały zapisy do Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Chłopcy i dziewczynki od 4 roku życia oraz starsi będą mogli od kwietnia uczestniczyć w treningach. Jednym z miejsc prowadzenia zajęć będzie stadion im. Edwarda Jancarza, przy ul. Śląskiej. Ponadto Akademia stworzy reprezentacje w różnych rocznikach dla najbardziej utalentowanych zawodników z innych klubów z Gorzowa oraz regionu, co ma przyczynić się do ich szybszego rozwoju. Patronem projektu został wychowanek Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik.

Do Akademii dołączyć może każdy, nie robimy selekcji.Chcemy zintegrować środowisko sportowe z Gorzowa i okolic, a jednocześnie w pełni wykorzystać stadion. Nie wykluczamy rozwoju projektu w innych miastach i gminach, które zachęcamy do współpracy – mówi Prezes Stali Gorzów, Ireneusz Zmora.

 

Akademia Piłkarska Stal Gorzów (APSG) to nowy projekt mający na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także zaangażowanie lokalnej społeczności w czynne uczestnictwo w wydarzeniach sportowych, odbywających się na gorzowskim stadionie żużlowym.

 

– Jako najpopularniejszy klub w regionie z dużym gronem wiernych sympatyków chcemy zadbać o sportowy rozwój dzieci od najmłodszych lat, stąd jako jedna z nielicznych szkółek w Polsce, wprowadzamy treningi już dla 4, 5 – latków. Na początku przewidzieliśmy 3 lokalizacje – Stadion, Górczyn oraz Śródmieście. W treningach może wziąć udział każde dziecko, nie prowadzimy selekcji, liczy się przede wszystkim dobra zabawa w gronie rówieśników oraz rozwój piłkarskiej pasji. Zdajemy sobie sprawę, że żużlem cieszymy się tylko kilka miesięcy w roku. Piłka nożna pozwoli nam na zagospodarowanie czasu naszym młodszym sympatykom oraz zintegrować środowisko – mówi Ireneusz Zmora, Prezes Stali Gorzów.

 

Uczestnictwo w Akademii połączone będzie z korzyściami dla młodych kibiców Stali oraz ich rodzin. Zajęcia będą odwiedzać żużlowcy, a zawodnicy poznają również kulisy treningów swoich ulubieńców na torze żużlowym. Ponadto każdy zawodnik na rozpoczęcie swojej przygody z piłką otrzyma koszulkę Akademii z podpisami żużlowców. Dużą przewagą jest również udział zawodników w niezależnych rozgrywkach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich.

 

Akademia Piłkarska Stali Gorzów wychodzi także z inicjatywą stworzenia w Gorzowie reprezentacji regionu.

 

– Wyróżniający się zawodnicy mają szansę dołączenia do Reprezentacji Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Dzięki temu będą mogli szybciej rozwijać swoje umiejętności i trenować na wyższym poziomie. W Reprezentacji mogą grać zarówno zawodnicy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów (APSG), jak i piłkarze, reprezentujący na co dzień barwy innego klubu. Aby grać w Reprezentacji, zawodnik nie musi zmieniać przynależności klubowej. – tłumaczyPiotr Matecki, Dyrektor Zarządzający APSG.

 

Wzorem dla Reprezentacji APSG jest projekt Akademii Piłkarskiej Reissa. Reprezentacje tego klubu odnoszą liczne sukcesy na arenie zarówno lokalnej, jak i krajowej, m.in. zdobycie tytułu Mistrza Wielkopolski, a przede wszystkim bazują na sprawdzonej metodologii szkolenia. Wizja stworzenia reprezentacji Akademii jest odpowiedzią na obecną sytuację, panującą w gorzowskim środowisku piłkarskim.

 

– Chcemy, aby utalentowani zawodnicy rozwijali się płynnie. Obecnie w różnych klubach trenuje w drużynie po 2-3 zdolniejszych piłkarzy, którzy jednak ze względu na brak możliwości treningu z zawodnikami o podobnych umiejętnościach, nie mogą szybciej robić postępów. Co więcej w APSG będą  mogli rywalizować regularnie z klubami z całej Polski na zdecydowanie wyższym poziomie – dodaje Matecki.

 

– Razem budujemy sportowy Gorzów!Mam nadzieję, że idea stworzenia lokalnego klubu piłkarskiego pod patronatem Stali spotka się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony małych, jak i dużych kibicóworaz że już niebawem stworzymy w naszym mieście dobrze funkcjonujące i współpracujące środowisko piłkarskie. Przecież to jasne, że w przyszłości zawodnicy będą trafiać do seniorskich klubów z Gorzowa i okolic. Pora, aby w tych klubach grali głównie mieszkańcy lokalnych społeczności – dodaje Prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora.

 

Dołącz do Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów! Zapraszamy do zapisów na stronie www.ap.stalgorzow.pl oraz pod nr tel.  502 741 749.

 

Osoby zainteresowane uruchomieniem własnej lokalizacji Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów w mieście czy gminie prosimy o kontakt z: Marcel Wolf, tel. +48 508 670 257, e-mail: m.wolf@apstal.pl

 

Udostępnij