W piątek odbędzie się turniej na 15-lecie startów Krzysztofa Kasprzaka. Przygotowania do zawodów są już na ukończeniu. Co na ich temat powiedział nam sam jubilat?

 

www.stalgorzow.pl: Jak przygotowania do twojego turnieju 15-lecia na Stadionie im. Edwarda Jancarza?

Krzysztof Kasprzak: – Wszystko jest już gotowe. We wtorek trafiły do klubu bilety i super, 16-kartkowe programy. Sponsorem głównym turnieju jest firma Budnex z Gorzowa. Dziękuję bardzo panu Krzysztofowi Nuckowskiemu. Pomagają mi też wszyscy moi obecni sponsorzy.

Zawody będą rozgrywane w formule meczu pomiędzy drużyną MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów i twoich przyjaciół. Jak będzie wyglądało to spotkanie i kto znajdzie się w tej drugiej ekipie?

– Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i będą fajne zawody. Pojawią się Vaculik, Emil Sajfutdinow, Damian Baliński, z którym jeździłem wiele lat, Buczkowski z mojego rocznika, „Ogór” Okoniewski, z którym całą zimę trenowałem w sali, Norbert Kościuch, z którym chodziłem do tej samej klasy i mój kuzyn Marcin Nowak. Trenerem moich przyjaciół zgodził się być Stanisław Chomski. Sędziować będzie pan Siwiak z Gorzowa. Będzie to taki mecz, gdzie po trzy biegi każdy przejedzie. Zapowiada się fajne widowisko. To będzie też kolejny sprawdzian dla trenera. Każdy sobie wsadzi po dwa nowe silniki i będzie sprawdzał, bo czasu już mało.

Jakie atrakcje zaplanowałeś dla publiczności?

– Do publiczności będą rzucane piłki. Kto złapie, to dostanie w nagrodę moje gadżety: kurtki, bluzy, torby. Będzie stoisko z moimi ciuchami, specjalnie na ten testimonial po okazyjnych cenach.

Czy na torze także można spodziewać się czegoś specjalnego, tak jak to miało miejsce u Adriana Miedzińskiego w Toruniu?

– Może coś wymyślimy, ale to już będzie spontaniczne. Nie ma co za dużo kombinować, bo takie zabawy się potem źle kończą, a za tydzień jest liga. Trzeba uważać, ale zawodnicy będą chcieli zrobić widowisko dla kibiców, by każdy wyszedł zadowolony.

Jak się czujesz przed tym turniejem? To już 15 lat jazdy na żużlu…

– Nie wierzę, że to już 15 lat. Dopiero co byłem na piętnastoleciu u ojca w Rawiczu w 1996. Tam zapychałem jego motocykle, a teraz on przyjedzie ze mną na mój turniej.

Podobno przyjadą także kibice z twojego rodzinnego Leszna?

– Bez kibiców nic z tego nie będzie, dlatego zapraszam ich serdecznie. Będą także fani z Leszna i moi dawni sponsorzy, jak firma Kaczmarek, Gloss i Astromal, którzy nie odeszli, gdy zmieniłem klub. Mam też miejscowych sponsorów z Gorzowa, jak Budnex, Maszoński, Mibpol. Klub mi także pomógł w organizacji, za co bardzo dziękuję.

Czy ten sezon może być w jakiś sposób szczególny?

Fajnie by było, gdyby ten piętnasty sezon był dobry dla Stali i dla mnie indywidualnie.

 

 

Składy:

 

Przyjaciele Krzysztofa Kasprzaka:

1. Damian Baliński

2. Rafał Okoniewski

3. Emil Sajfutdinov

4. Krzysztof Buczkowski

5. Martin Vaculik

6. Tomasz Jędrzejak

7. Norbert Kościuch

8. Marcin Nowak

 

Stal Gorzów:

9. Krzysztof Kasprzak

10. Piotr Świderski

11. Matej Zagar

12. Tomasz Gapiński

13. Niels Kristian Iversen

14. Bartosz Zmarzlik

15. Adrian Cyfer

16. Linus Sundstroem

 

Bilety w cenach:
– 20zł normalny,
– 15zł ulgowy,
– 10zł karnetowicz.

 

Program: 10zł

Godzina spotkania: 17:30
Otwarcie kas stadionowych: 16:30
Otwarcie bram stadionowych: 16:30

Podczas zawodów otwarta będzie Trybuna Niska.

 

UWAGA! Przy wejściu na zawody na bilet karnetowy w cenie 10zł należy okazać także karnet na sezon 2015!

Udostępnij