Rewanżowy pojedynek z Tęczą Kościan już w sobotę o 16.00! Gorzowianie, po remisie w derbach ze Świebodzinem, staną do pojedynku z czwartą drużyną III ligi wielkopolskiej. Stalowcy wciąż zajmują pozycję lidera tejże ligi, jednak jedno potknięcie może spowodować spadek z pierwszego miejsca.

 

Trzy treningi w ciągu czterech dni tuż po świętach mają być receptą na rozruszanie się i dobre wejście w mecz z Kościanem. Nasi rywale to młody, perspektywiczny zespół, który może zaskoczyć. Najgroźniejsi są na własnym terenie, gdzie pokonali na przykład drugą ekipę z lubuskiego, Zew Świebodzin. Ostatnio jednak trawieni są kontuzjami i brakiem niektórych zawodników. Do ostatniego meczu u siebie podeszli bez aż czterech kluczowych graczy, co mogło być powodem domowej porażki ze Spartakusem Buk. Mimo dobrej gry w obronie na początku tamtego meczu i 11 minut z rezultatem 2:2, nie udało im się utrzymać wyniku na ich korzyść. Trener Szopa nie lekceważy jednak przeciwnika. – Kościan to dość ciekawy zespół, chociaż nie wiemy jak przyjadą, bo zespoły różnie się pojawiają, jeśli chodzi o skład. Zobaczymy, czy przyjadą w pełnym składzie, czy tylko ten, kto będzie miał ochotę, niemniej jest to młody, ambitny zespół, podparty kilkoma doświadczonymi graczami i trzeba być naprawdę uważnym, bo potrafią zagrać dobrą piłkę. Zresztą u nich się męczyliśmy – mówił szkoleniowiec żółto-niebieskich.

 

Gorzowianie, po zremisowaniu w Świebodzinie, pozostają liderami tabeli, jednak by tak zostało, koniecznością jest wygranie wszystkich meczów do końca. Jak Stalowcy przygotowują się do tego spotkania? – Na pewno jeszcze sobie ze dwa razy obejrzę mecz z Kościanem u nich, który mamy nagrany i będę chciał to wszystko poustawiać, żeby jak najlepiej zagrać w obronie, żeby bramki zdobywać z kontry, a nie męczyć się w ataku pozycyjnym. Obyśmy weszli  w mecz z Kościanem jak najlepiej. Nikt nie przyjeżdża tutaj na wycieczkę, wszyscy walczą. Dopiero w końcówce w meczu w Kościanie wywalczyliśmy tę przewagę trzybramkową, także dobrze by było tutaj bez tych nerwów, tylko kontrolować mecz i żeby kibice mogli obejrzeć kilka ciekawych akcji – uważa trener Szopa.

 

Nie bez znaczenia jest obecność kibiców, którzy tłumnie odwiedzają halę. Zawodnicy i sztab trenerski mają nadzieję, że i tym razem na trybunach pojawią się w liczbie nie mniejszej niż na najważniejszych meczach. Teraz każde spotkanie będzie dla naszych zawodników najistotniejsze, dlatego proszą o wyjątkowo głośny doping i wsparcie z trybun.

 

Mecz z MKS Tęczą Kościan rozpocznie się o godzinie 16.00 w hali ZS20 przy ul. Szarych Szeregów 7. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w sklepie klubowym w galerii NoVaPark i w kasach hali na pół godziny przed rozegraniem spotkania. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Udostępnij