Przez deszczową aurę oraz niekorzystną prognozę pogody, pierwszą kalendarzową rundę PGE Ekstraligi odwołano z kilkudniowym wyprzedzeniem. Tym samym, oba zespoły zyskały na czasie, aby lepiej przygotować się do ligowego sezonu.

 

Forma obu drużyn przed rozpoczęciem sezonu jest wielką niewiadomą. Ekipa Stali Gorzów przystępuje do nowego sezonu, w takim samym zestawieniu jak przed rokiem. W drużynie tarnowskiej doszło do kilku ważnych zmian.

 

Z Unii odszedł trener Marek Cieślak, którego zastąpił duet: Paweł Baran – Mirosław Cierniak. Kolejną dużą stratą dla „jaskółek” jest odejście liderów: Grega Hancocka oraz Artioma Łaguty. Amerykanin wybrał beniaminka z Rzeszowa, natomiast Rosjanin został zakontraktowany w Grudziądzu. Do ekipy z Podkarpacia po roku przerwy wrócił Duńczyk Leon Madsen. Tarnowianie zakontraktowali także Kennetha Bjerre oraz Artura Mroczkę. W drużynie na kolejny rok został Janusz Kołodziej, jednak trudno znaleźć w niej zdecydowanego lidera.

 

Gorzowianie najbardziej martwią się formą Krzysztofa Kasprzaka. Lider Stali Gorzów, w meczach sparingowych miał spore problemy sprzętowe. Po czwartkowym zgrupowaniu w Ostrowie, jest już znacznie lepiej. Niewiadomą jest dyspozycja Nielsa Kristiana Iversena. Duńczyk po wyleczeniu urazu kolana, pierwszy raz wsiadł na motocykl w drugiej połowie lutego w brytyjskim King’s Lynn. Mimo deszczowej wówczas aury, „PUK” był zadowolony, a co najważniejsze nie odczuwał żadnych dolegliwości.

 

Z dobrej strony w treningach punktowanych pokazał się Tomasz Gapiński, który wygrał wewnętrzną rywalizację z Piotrem Świderskim. „Gapa” imponował dobrym wyjściem spod taśmy, nie popełniając przy tym błędów na trasie. Pewnym punktem zespołu powinien być Bartosz Zmarzlik.

 

Rywalizacja tarnowsko-gorzowska z pewnością dostarczy sporej dawki adrenaliny, której fani czarnego sportu są spragnieni po długiej przerwie. Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 17.

 

Awizowane składy:

 

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Linus Sundstroem
3. Matej Zagar
4. Tomasz Gapiński
5. Niels Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

 

Unia Tarnów:
9. Martin Vaculik
10. Artur Mroczka
11. Leon Madsen
12. Kenneth Bjerre
13. Janusz Kołodziej
15. Ernest Koza

 

Początek meczu: godz. 17:00 (transmisja na żywo w nSport HD)
Sędzia: Wojciech Grodzki (Opole)
Komisarz toru: Marcin Skabowski

Udostępnij