Już tylko godziny dzielą nas od największego żużlowego święta, czyli od Speedway Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Zapowiadają się niesamowite emocje, gdyż 16 najlepszych jeźdźców z całego globu będzie walczyć o wymarzony tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Zawody przyciągnęły na motoarenę ponad 50 tysięcy kibiców, którzy są głodni wrażeń.

 

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00, jednakże na fanów czarnego sportu, którzy wybierają się do stolicy, czekają cały dzień przeróżne atrakcje. W stolicy nie zabraknie przedstawicieli gorzowskiej Stali. Strefa Kibica na Błoniach zostanie otwarta dla fanów speedway’a od godz. 12:00. W strefie będzie mógł przebywać każdy, kto ma ochotę. Będzie można tam także obejrzeć na wielkim telebimie turniej SGP. Do Warszawy w celu promocji klubu i gorzowskiego turnieju udają się również przedstawiciele żółto-niebieskich. 

 

Stal będzie promować własną rundę Grand Prix, a przy tym chętni będą mogli zakupić bilety na gorzowski turniej. Hostessy Stali będą służyły informacją dla kibiców – rozdawane będą broszury związane z miastem Gorzów i Grand Prix w Gorzowie.

 

To chyba pierwszy w historii tak ogromny turniej Grand Prix, dodatkowo rozpoczyna on całą rozgrywkę. Po rozdaniu nagród jest przewidziane również pożegnanie Tomasza Golloba, który kończy swą karierę w GP oraz pokaz sztucznych ogni.

 

Wśród najlepszych jeźdźców globu wystąpi również kilku zawodników z drużyny żółto-niebieskich, tj. Matej Zagar, Niels Kristian Iversen oraz reprezentant Polski Krzysztof Kasprzak. Rolę pierwszego rezerwowego otrzymał Bartosz Zmarzlik, który już niejednokrotnie stał na podium Grand Prix, zaś jako „R2” jechać będzie Piotr Pawlicki.

Ciężko wskazać faworyta, bo wszyscy żużlowcy jadą na wysokim poziomie, dlatego też inauguracyjne zawody przyniosą wiele niespodzianek. Zawodnicy mają czystą kartę, więc kto stanie dzisiaj na podium? Odpowiedź poznamy wieczorem.

Lista startowa:
1. (#507) Krzysztof Kasprzak (Polska)
2. (#3) Nicki Pedersen (Dania)
3. (#52) Michael Jepsen Jensen (Dania)
4. (#75) Troy Batchelor (Australia)
5. (#108) Tai Woffinden (Wielka Brytania)
6. (#100) Andreas Jonsson (Szwecja)
7. (#71) Maciej Janowski (Polska)
8. (#16) Tomasz Gollob (Polska)
9. (#30) Tomas H. Jonasson (Szwecja)
10. (#69) Jason Doyle (Australia)
11. (#45) Greg Hancock (USA)
12. (#33) Jarosław Hampel (Polska)
13. (#55) Matej Zagar (Słowenia)
14. (#88) Niels Kristian Iversen (Dania)
15. (#23) Chris Holder (Australia)
16. (#37) Chris Harris (Wielka Brytania)


Rezerwowi:

17. (#17) Bartosz Zmarzlik (Polska)
18. (#18) Piotr Pawlicki (Polska)


Sędzia:
Jim Lawrence.


Informacje o torze:

Długość: 272 metry
Szerokość na prostych: 10 metrów
Szerokość na łukach: 14 metrów

Udostępnij