Kto zdobędzie tytuł klubowego mistrza świata i najważniejsze trofeum drugiej edycji FIM World Speedway League, jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że pojedynki trzykrotnego mistrza świata Nickiego Pedersena z Holsted i dwukrotnego wicemistrza Jarka Hampela z Elit Vetlandy wzbudzą emocje wśród gorzowskiej publiczności. – Mamy silny zespół, a w czasie jazdy musimy pomagać sobie wzajemnie na torze i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi toru i ustawień. To będzie klucz do zwycięstwa – zapowiada menedżer Mistrzów Szwecji, Mikael Wirebrand.

Gospodarz turnieju Stal Gorzów nie pozostawia jednak rywalom złudzeń. – Chcemy być pierwszą polską drużyną, która wygra WSL – powtarzają zgodnie kapitan zespołu Krzysztof Kasprzak i prezes klubu Ireneusz Maciej Zmora. W stawce jest jeszcze Kings Lynn Stars, którego skład tworzą m.in. doświadczony Piotr Protasiewicz i debiutant na polskich torach Robert Lambert. Młody Brytyjczyk nie boi się zmierzyć z bardziej doświadczonymi rywalami. – Dla mnie to będzie cenna nauka. Mamy swoje mocne strony i możemy na równi walczyć z pozostałymi drużynami. Tym bardziej, że nasz domowy tor jest bardzo podobny do tego. Wiemy więc jak jeździć na torach o takiej specyfice, a to z pewnością będzie naszym atutem – mówi Lambert.

Rozstrzygnięcie FIM WSL już za tydzień – 25 kwietnia o godz. 18.00. – To młody projekt, nad którym bardzo długo pracowaliśmy. Najważniejsze jest dla nas to, by w następną sobotę w Gorzowie stworzyć fantastyczne widowisko. Za organizację odpowiada Team Player Management i myślę, że da to Żużlowej Lidze Mistrzów nowy impuls. Głosów krytyki pewnie też nie unikniemy, ale o tym będziemy rozmawiać już po zawodach – mówi Armando Castagna z FIM.

Polska – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak (C)
2. Niels Kristian Iversen
3. Matej Zagar
4. Bartosz Zmarzlik
5. Linus Sundstrom

Szwecja – Elit Vetlanda
1. Tai Woffinden
2. Emil Sajfutdinow
3. Jarosław Hampel (C)
4. Janusz Kołodziej
5. Thomas H Jonasson

Dania – Holsted Speedway Klub
1. Nicki Pedersen (C)
2. Martin Vaculik
3. Rasmus Jensen
4. Nicolai Klindt
5. Damian Baliński

Anglia – Kings Lynn Stars
1. Piotr Protasiewicz
2. Kenneth Bjerre
3. Rory Schlein (C)
4. Niclas Porsing
5. Robert Lambert

Udostępnij