To będzie wielkie, sportowe widowisko. W sobotę na Stadionie im. Edwarda Jancarza będą rywalizować najlepsze drużyny żużlowe na świecie.

Już 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Gorzowie Wielkopolskim o zwycięstwo w FIM World Speedway League i tytuł Klubowego Mistrza Świata w 20-biegowym turnieju powalczą drużyny z Anglii, Danii, Szwecji oraz Polski, złożone z pięciu podstawowych zawodników.

 

Z numerem piątym w każdej z drużyn znajdzie się zawodnik z najniższą średnią z odpowiedniej ligi narodowej. Regulamin jest tak skonstruowany, że przy dobrej taktyce postawa zawodnika z numerem piątym może okazać się kluczowa dla końcowego wyniku.

 

– Wyszliśmy z założenia, że jeśli ta impreza ma się odbyć w Polsce, to na pewno w Gorzowie, na torze Mistrzów Polski. Naszym celem jest to, by nasza drużyna została pierwszym polskim zwycięzcą Ligi Mistrzów. To bardzo ciekawy projekt, który ma szansę zaistnieć w światowym speedway na długie lata. Będziemy walczyć o trofeum dla klubu, ale będziemy tez reprezentować wszystkich polskich kibiców, którzy mam nadzieję będą za nas trzymać kciuki. Wydarzenie wydaje się arcyciekawe, bo przyjeżdżają cztery najlepsze drużyny, a w każdej jest zawodnik światowego formatu. Patrząc na skład, faworytem jest Elit Vetlanda, ale my celujemy w zwycięstwo i chcemy, żeby to trofeum zostało w Gorzowie – mówi prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Drużyny, które biorą udział w rozgrywkach FIM WSL to najlepsze drużyny w swoich narodowych ligach. Na torze w Gorzowie zobaczymy więc Mistrzów Danii – Holsted, Mistrzów Szwecji – Vetlandę, Mistrzów Polski – Stal Gorzów oraz w zastępstwie Mistrzów Anglii, drużynę King’s Lynn Stars.

 

Jedziemy na torze u siebie i wspólnie z kolegami zrobimy wszystko, by zostać pierwszym polskim zwycięzcą WSL. To jest coś zupełnie nowego. Przyjadą mocne zespoły, więc zapowiada się ciekawe widowisko, coś podobnego jak Puchar Świata. Pojawią się znakomici zawodnicy z Vetlandy, z Danii i Kings Lynn, więc będzie z kim się ścigać – mówi kapitan Stali Krzysztof Kasprzak.

 

Wtóruje mu Jarosław Hampel: – Myślę, że to może być bardzo ciekawe wydarzenie, choćby ze względu na to, że to nowa formuła rywalizacji, która z pewnością się sprawdzi. Startują cztery najlepsze drużyny, więc poziom sportowy jest zagwarantowany i o to przede wszystkim chodzi, by kibice mieli dużo radości i emocji. Postaramy się je zapewnić.

 

Składy drużyn:

 

Polska – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak (C)
2. Niels Kristian Iversen
3. Matej Zagar
4. Bartosz Zmarzlik
5. Linus Sundstrom

Szwecja – Elit Vetlanda
1. Tai Woffinden
2. Emil Sajfutdinow
3. Jarosław Hampel (C)
4. Janusz Kołodziej
5. Thomas H Jonasson

Dania – Holsted Speedway Klub
1. Nicki Pedersen (C)
2. Martin Vaculik
3. Rasmus Jensen
4. Nicolai Klindt
5. Damian Baliński

Anglia – Kings Lynn Stars
1. Piotr Protasiewicz
2. Kenneth Bjerre
3. Rory Schlein (C)
4. Niclas Porsing
5. Robert Lambert

 

Bilety cały czas w sprzedaży. Wejściówki do nabycia w sklepie klubowym w NovaPark oraz w dniu zawodów w kasach stadionowych.

 

Bilet specjalny – 20zł – dla kibiców, którzy przy zakupie przedstawią bilet z turnieju Grand Prix Polski w Warszawie.

 

Trybuna niska:

 

I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 30zł
Bilet ulgowy – 25zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 30zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 25zł
Bilet ulgowy – 20zł

Trybuna wysoka:

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 35zł
Bilet ulgowy – 30zł

Prosta (sektory 42-55)
Bilet normalny – 40zł
Bilet ulgowy – 35zł

II łuk (sektory 29-41)
Bilet normalny – 30zł
Bilet ulgowy – 25zł

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:
– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

 

Udostępnij