Już w niedzielę drugi wyjazdowy mecz Stali. Gorzowianie, po przegranym meczu z Tarnowem, tym razem zmierzą się z beniaminkiem ligi – GKMem Grudziądz. Czy uda się zdobyć pierwsze punkty w ekstaligowej tabeli?

 

Brak doświadczenia na grudziądzkim torze to największa bolączka MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów w najbliższym meczu wyjazdowym w III kolejce PGE Ekstraligi. Największe doświadczenie i najświeższe wspomnienia z jazdy na owalu w Grudziądzu mają tylko juniorzy (Bartosz Zmarzlik ostatni raz w 2013, a Adrian Cyfer w 2014) oraz Tomasz Gapiński, który jechał tam już w tym roku w Eliminacjach do Złotego Kasku, jednak nie udało mu się tam uzyskać awansu. Tor będzie więc głównym atutem gospodarzy.

 

Nie bez znaczenia będzie również to, że pierwsze mecze obie drużyny przegrały. Gorzowianie musieli pogodzić się z porażką na torze zeszłorocznego brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Polski, a Grudziądz przegrał wysoko na torze w Lesznie. Obie ekipy są więc podrażnione pierwszymi porażkami i będą chciały dać z siebie jak najwięcej. Na korzyść gospodarzy pojedynku przemawia jednak przewaga własnego stadionu i publiczności, Stalowcy zaś muszą poradzić sobie z dodatkową presją ze względu na to, iż są aktualnym mistrzem Polski.

 

Trener Piotr Paluch wierzy jednak w swoją drużynę i zapowiada, że mecz w Grudziądzu będzie trudny, ale chcemy przywieźć stamtąd pierwsze, bardzo ważne punkty. – Zawodnik, który jest dobrze dopasowany sprzętowo i ma uznaną markę światową, nie potrzebuje praktycznie dużo treningów. Wystarczy mu dobre ustawienie, dobra dyspozycja i od pierwszego biegu jest mocny – uważa trener żółto-niebieskich i z nadzieją patrzy na niedzielne spotkanie.

 

Beniaminek podejmie mistrza Polski w niedzielę, 26 kwietnia, o 19.30 na Stadionie żużlowym w Grudziądzu.

 

Składy awizowane:

 

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów:
1. Krzysztof Kasprzak
2. Piotr Świderski
3. Matej Zagar
4. Tomasz Gapiński
5. Niels-Kristian Iversen
6. Adrian Cyfer

 

GKM Grudziądz:
9. Artiom Łaguta
10. Daniel Jeleniewski
11. Rafał Okoniewski
12. Krzysztof Buczkowski
13. Tomasz Gollob
14. Mike Trzensiok

 Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)
Komisarz toru: Aleksander Janas (Zielona Góra)

Udostępnij