Przed ligowym meczem z Fogo Unią Leszno po raz pierwszy w tym sezonie uruchomione zostanie Miasteczko Kibica. Na fanów, szczególnie tych najmłodszych czeka wiele atrakcji, o których opowiedział nam prezes Stali Gorzów – Ireneusz Maciej Zmora.

 

Sternik gorzowskiego klubu na początek podkreślił, że Miasteczko Kibica nie jest jednorazowym projektem, a pomysł narodził się już dużo wcześniej, więc nie jest wcale żadną dodatkową zachętą do przyjścia na mecz po ostatnich słabszych rezultatach. – Działania te nie mają nic wspólnego z obecnym wynikiem sportowym. Było to już planowane zimą na inaugurację, która ostatecznie się nie odbyła – mówił prezes, wspominając przełożone spotkanie 1. kolejki, w której żółto-niebiescy” mieli się zmierzyć z KS Toruń.

 

Na parkingu głównym przy Stadionie im. Edwarda Jancarza na kibiców będzie czekać cała masa atrakcji. Początek już o 16:30. – Chcemy wydłużyć naszym kibicom niedzielę ze speedwayem, aby była całodziennym wydarzeniem dla fanów. Stąd projekt z Miasteczkiem Kibica. Będzie można przyjść od godziny 16:30 na stadion i oglądać mecz, który będzie transmitowany przed naszym. W sytuacji, gdy my będziemy jechać spotkanie o 17, to miasteczko będzie czynne, by kibic mógł zostać dłużej i oglądać pojedynek o 19:30. Planowane są atrakcje dla najmłodszych fanów. Będzie też tor gokartowy i miejsce na wystawy naszych sponsorów – opowiadał Ireneusz Maciej Zmora.

 

Partnerami projektu są Kompania Piwowarska z marką Tyskie, GBS Bank oraz e-Racing Center. – Razem z nimi organizujemy te miasteczko. Kompania Piwowarska przygotuje ogródek piwny wraz z możliwością oglądania meczów przed lub po naszym spotkaniu, a firma e-Racing Center udostępni kibicom tor gokartowy, dla wszystkich fanów Stali w promocyjnych cenach – zdradził prezes gorzowskiego klubu.

 

Do dyspozycji fanów będzie też wiele innych atrakcji. Kibice mogą spotkać się z hostessami Stali Gorzów i naszą maskotką – Stalusiem. Będzie też kolejna okazja do obejrzenia stalowego busa. – Kiedy staliśmy w Strefie Kibica na Stadionie Narodowym w Warszawie, to zdarzało się, że bus budził wiele zainteresowania i ludzie robili sobie zdjęcia. Będzie więc możliwość powtórzenia tych fotek przed najbliższym meczem – zapowiedział włodarz.

 

Z kolei najmłodsi mogą udać się na malowanie twarzy, dmuchany zamek, czy składanie baloników. Zupełnie nową inicjatywą jest zaś Paszport Młodego Stalowca. – To zupełnie odrębny projekt. Polega on na tym, że najmłodsi fajni otrzymają paszporty, gdzie mogą wpisać swoje dane typu imię i nazwisko. Każda pojedyncza strona jest dedykowana poszczególnemu meczowi. Podczas zawodów zdobywa się pięczątkę klubową wraz z datą wydarzenia, a mały kibic sam może wypełniać sobie wyniki spotkania, kolekcjonując obecności na stadionie – wyjaśnił Ireneusz Maciej Zmora.

 

Kibicu! Nie czekaj! Przyjdź już o 16:30 na Stadion im. Edwarda Jancarza i skorzystaj z wielu dodatkowych atrakcji, by na koniec obejrzeć emocjonujący mecz pomiędzy MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów a Fogo Unią Leszno. To doskonała okazja, by wraz z całą rodziną spędzić wspaniałą i bogatą we wrażenia niedzielę.

Udostępnij