Krzysztof Kasprzak zajął szóste miejsce w drugiej rundzie rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Zawody w Tampere wygrał Nicki Pedersen. Zagar i Iversen nie przeszli do półfinałów. Na owalu w Tampere nie działo się zbyt wiele. Były to nudne zawody. Warunki były lepsze niż w ubiegłym roku, jednak nawierzchnia musiała być poprawiana.

Na dość wymagającym torze w Finlandii turniej dobrze rozpoczął kapitan Stalowców – Krzysztof Kasprzak, który w drugim biegu przywiózł 3 punkty. Pozostali reprezentanci Stali w pierwszej serii nie liczyli się w stawce.

W 5. biegu kolejne zero przywiózł Zagar, który do końca atakował Hancocka. „Kasper” w 7. gonitwie wygrał start i pognał po 3 punkty. „PUK”, który był rywalem „KK”, dojechał do mety na trzecim miejscu.

W 3. serii gonitw kapitan gorzowskiej Stali znów odniósł wspaniałe zwycięstwo, jednakże upadek zanotował Tomas H. Jonasson, który doznał urazu kolana i wycofał się z udziału w dalszej części Grand Prix. W 10. wyścigu za Woffindenem przyjechali „PUK” z Zagarem, a za nimi Hampel nieliczący się w ściganiu. W przedostatniej serii „KK” przyjechał ostatni, natomiast Matej zobył 3 „oczka”. W 16. gonitwie debiut zaliczył Nike Lunna, ale przyjechał ostatni – przed nim metę przekroczył PUK.

W ostatnich biegach defekt zaliczył Kasprzak, ale przywiózł jeden punkt , tym samym kwalifikując się do półfinałów. Iversen w swoim ostatnim starcie wieczoru przywiózł 2 punkty, a Słoweniec w biegu 20. wygrał z dużą przewagą. Dla naszych zagranicznych reprezentantów był to koniec rywalizacji.

W biegu półfinałowym nasz kapitan, jadąc z czwartego pola startowego, został wypchnięty pod bandę i podczas drugiego okrążenia zrezygnował z walki o awans do finału. Do czwórki finałowej zakwalifikował się Jarosław Hampel.

W gonitwie finałowej start wygrał Nicki i prowadził aż do mety. Za nim dojechał „Tajski”. Trzeci był Jonsson, który minął „Małego”.

Zawody pechowe były dla trzeciego reprezentanta Polski – Macieja Janowskiego, który zdobył tylko dwa punkty i zanotował defekt.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix liderem jest Tai Woffinden (22 punkty). Matej Zagar plasuje się na 4, miejscu. Krzysztof Kasprzak zajmuje 9. miejsce (13 punktów) ex aequo z Nielsen Kristianem Iversenem.