Już w najbliższą niedzielę MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów powalczy w Zielonej Górze o pierwsze ligowe punkty. Po porażce z KS Toruń zawodnicy są głodni zwycięstwa.

Gospodarze od samego początku są faworytami nadchodzącego spotkania. Zespół zajmujący w tej chwili drugie miejsce w tabeli, w zeszłym roku pokonał ekipę z Gorzowa dwukrotnie – w rundzie zasadniczej 50:40, a w półfinale 49:41. Po znaczących zmianach w obu składach oraz prawdopodobnym odsunięciu Kasprzaka i Zagara od rozgrywek, kibice Falubazu liczą na wysokie zwycięstwo.

Kapitan naszych rywali, Piotr Protasiewicz, od początku sezonu radzi sobie nieźle na zielonogórskim torze. Zdecydowanie mocnym punktem drużyny będzie również Jarosław Hampel, który coraz lepiej radzi sobie w cyklu Grand Prix oraz w rozgrywkach ligowych. W dobrej formie jest także Aleksandr Łoktajew i Grzegorz Walasek, pomimo niedawnej kontuzji. Zaś słabym punktem Zielonej Góry mogą okazać się juniorzy, bowiem Alex Zgardziński i Krystian Pieszczek nie najlepiej radzą sobie na swoich pozycjach, co może wykorzystać Stal.

Gorzowianie początek sezonu mieli nie najlepszy, jednak niejednokrotnie bywało tak, że mecz derbowy w Lubuskiem był przełomowym dla którejś z drużyn. Po stronie gości niedzielnego pojedynku przemawia świetna dyspozycja juniorów – Bartosza Zmarzlika, który od pierwszych meczów utrzymuje wysoki poziom jazdy, oraz Adriana Cyfera, który w zeszłym roku był jednym z dobrze punktujących: – Tor w Zielonej Górze mi pasuje. W tamtym roku pojechałem dobre zawody i mam nadzieję, że w tym sezonie też będzie nieźle, bo mam tylko pozytywne wspomnienia związane z tym torem, także myślę, że powinno być okej – ocenił w przedmeczowej wypowiedzi.

Kibiców może martwić odsunięcie Krzysztofa Kasprzaka i Mateja Zagara od składu w kontekście meczu, jednak przy W69 pojawią się Anglik Craig Cook oraz Piotr Świderski, którzy będą chcieli dobrze zaprezentować się na zielonogórskim torze. Asem w rękawie może okazać się Niels Kristian Iversen, który jeździł niegdyś w SPAR Falubazie.

Mimo osłabienia, żółto-niebiescy nie poddadzą się bez walki. – Staramy się, robimy co możemy i miejmy nadzieję, że w końcu zaświeci słońce także dla nas. Pojedziemy tam walczyć o jak najlepszy wynik – skomentował Tomasz Gapiński.

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów:
1. Niels Kristian Iversen
2. Linus Sundstroem
3. Piotr Świderski
4. Tomasz Gapiński
5. Craig Cook
6.
7. Bartosz Zmarzlik

SPAR Falubaz Zielona Góra:
9. Jarosław Hampel
10. Andreas Jonsson
11. Grzegorz Walasek
12. Aleksandr Łoktajew
13. Piotr Protasiewicz
14. Alex Zgardziński

Początek zawodów o godz. 19:30

 

Autor: Joanna Taisner

Udostępnij