Przed nami drugi turniej PLFA J-8 w grupie północno-zachodniej. W niedzielę zmierzą się ze sobą drużyny Stali Gorzów, Griffons Słupsk i Gryfitów Szczecin. Futboliści z Gorzowa ostatecznie zostali nową sekcją klubu w żółto-niebieskich barwach.

 

Do pierwszego spotkania tych zespołów doszło w Główczycach pod Słupskiem na początku maja. Zwycięsko z pierwszego turnieju wyjechali szczecinianie, którzy wygrali oba spotkania. Bardzo gościnni okazali się gospodarze, którzy przegrali 0:20 z gorzowianami i 0:30 z Gryfitami.

 

Drużyna z województwa zachodniopomorskiego na otwarcie rywalizacji stoczyła bardzo ciekawy i zacięty pojedynek ze Stalą Gorzów, który zakończył się wynikiem 14:6. Trener naszej drużyny – Emil Mikuła – podkreśla, że taki rezultat to przede wszystkim skutek popełnionych pod koniec błędów. – Pierwszy turniej pokazał, ze jesteśmy w stanie rywalizować z Gryfitami jak równy z równym, a o zwycięstwie przeciwnika decydowały detale. Za nami bardzo dobry okres przygotowawczy do turnieju w Gorzowie, przede wszystkim udało nam się uzupełnić luki w składzie. Na treningach pojawiło się kilku nowych, naprawdę dobrze prezentujących się zawodników. Szukaliśmy innowacyjnych sposobów na zaskoczenie szczecinian. Myślę, ze to będzie widoczne w naszym systemie gry od początku spotkania. Spodziewamy się kolejnej twardej batalii, z której tym razem wyjdziemy zwycięsko – powiedział nam szkoleniowiec gorzowskiej ekipy.

 

Obie drużyny toczyły naprawdę wyrównaną walkę. Otwarta gra od samego początku poskutkowała wynikiem 8:6 po pierwszych sześciu minutach. Gorzowianie musieli gonić, ale dobrze wykorzystali błąd Gryfitów. Kolejne przyłożenie miało miejsce dopiero w trzeciej kwarcie. Zdobyli je szczecinianie, którzy mogli być zadowoleni ze swojej defensywny, bo ta nie przepuściła już żadnej piłki na swoje pole punktowe, zapewniając sobie wygraną.

 

Pojedynki obu tych drużyn z Griffons Słupsk należały raczej do łatwych, a to ze względu na niewielkie doświadczenie graczy gospodarzy. Słupszczanie nie poddawali się jednak bez walki. Zabrakło nieco umiejętności, by zdobyć jakiekolwiek punkty. Co o rywalach sądzi trener Stali? – Griffons Słupsk to drużyna z wielkim potencjałem, która musi przekuć świetną pracę organizacyjną na wyniki sportowe. Podczas turnieju w Gorzowie na pewno będą o wiele groźniejszym rywalem, dodatkowo zagramy z nimi po 30-minutowej przerwie od meczu z Gryfitami. Wierzymy jednak, ze praca którą wykonaliśmy i szerszy skład pozwoli nam szybko zdobyć przewagę i kontrolować przebieg spotkania tak jak w Słupsku – stwierdził Mikuła.

 

Przed drugim, decydującym turniejem w dobrej sytuacji są Gryfici. Stal Gorzów zrobi jednak wszystko, by awansować do turnieju finałowego, który w dniach 20-21 czerwca odbędzie się w Poznaniu na stadionie na Golęcinie. W PLFA J-8 osiemnaście drużyn podzielono na pięć grup. Osiem najlepszych ekip uzyska awans do finałów. – Na ten moment, po pierwszym turnieju fazy grupowej, zajmujemy w naszej grupie drugie miejsce, a w ogólnym rankingu szóste, co pozwala nam realnie myśleć o awansie do turnieju finałowego. Przede wszystkim chcemy wygrać dwa mecze i stracić jak najmniejszą ilość punktów, co jest kluczowe przy rozstrzyganiu, który z zespołów – przy takiej samej ilości zwycięstw – jest lepszy – zakończył Emil Mikuła.

 

Początek zawodów w niedzielę, 31 maja, od godziny 11. Dla kibiców dostępne będą sektory 7-9. Z kolei w sektorze 10 zasiąść mogą drużyny rywalizujące w turnieju. Bramy stadionu otwarte zostaną o godzinie 10. Poniżej terminarz spotkań oraz filmik prezentujący podstawowe zasady gry w futbol amerykański.

 

Godz. 11 Gryfici Szczecin – Griffons Słupsk

Godz. 13 Stal Gorzów – Griffons Słupsk

Godz. 15 Stal Gorzów – Gryfici Szczecin

Udostępnij