Już jutro mistrzowie Polski zmierzą się z Betardem Spartą Wrocław w ramach 6. kolejki PGE Ekstraligi. Po ostatnim starciu z rywalem „zza miedzy” w gorzowskiej drużynie widać progres i Stalowcy na pewno powalczą o meczowe punkty na wrocławskim owalu.

Faworytami spotkania z pewnością są gospodarze, zajmujący obecnie 4. lokatę w tabeli ligowej. Wskoczyli na nią dzięki zwycięstwie na własnym torze z tarnowskimi „Jaskółkami”. W poprzednim sezonie to Stal była górą na Stadionie Olimpijskim i wygrała 50:40. Podobnie było na „Jancarzu”, gdzie gorzowscy zawodnicy pokonali Spartan 57:33.

Mecz będzie zapewne widowiskowy i pełen emocji. W drużynie rywali pojedzie obecnie lider klasyfikacji generalnej walki o tytuł najlepszego żużlowca świata – Tai Woffinden oraz Maciej Janowski, który zalicza ostatnio dobre występy. Kontuzji uda nabawił się Tomasz Jędrzejak, więc zapewne wpłynie to na jego jazdę, co mogą wykorzystać zawodnicy z Gorzowa. Zastanawiający jest też Michael Jensen Jepsen, który gorsze występy przeplata dobrymi.

Na dobry występ liczy drugi junior Stali Adrian Cyfer. – Na pewno będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony, problemy ze sprzętem już przechodzą, bo praktycznie w każdych zawodach coś mi się psuło – skomentował.

Ze strony mistrzów Polski w najlepszej formie są Bartosz Zmarzlik oraz Niels Kristian Iversen i to oni prowadzić będą drużynę do zwycięstwa. Zawodnicy na pewno liczą na wsparcie Linusa Sundstroema, który ostatnio spisuje się coraz lepiej. Wszyscy także oczekują, że kapitan – Krzysztof Kasprzak oraz drugi z kluczowych zawodników – Matej Zagar wrócą w końcu do formy i ich dorobek punktowy zadecyduje o spotkaniu we Wrocławiu.

– Miejmy nadzieję, że już będzie dobrze i będziemy walczyć, bo w ostatnim meczu już było dobrze i z meczu na mecz będziemy coraz szybsi – dodał Cyfer.

Awizowane składy:

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
1. Niels Kristian Iversen
2. Linus Sundstroem
3. Matej Zagar
4. Tomasz Gapiński
5. Krzysztof Kasprzak
6. Bartosz Zmarzlik

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Vaclav Milik
11. Tomasz Jędrzejak
12. Michael Jepsen Jensen
13. Maciej Janowski
14. Adrian Gała

Początek spotkania: 17:00 (rez. nSport+HD)
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Włodzimierz Kowalski

Autor: Klaudia Kwiatkowska

Udostępnij