W Boże Ciało MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów zmierzy się w kolejnym pojedynku. Rywalem będzie PGE Stal Rzeszów. Żółto-niebiescy” w ostatnim spotkaniu przed rundą rewanżową powalczą o pierwsze punkty w tym sezonie.

 

Długo już kibice czekają na zwycięstwo mistrzów Polski. Sześć dotychczasowych spotkań i sześć porażek to niezwykle trudna sytuacja dla gorzowskiej drużyny. Po zmianie trenera coś jednak drgnęło. Stanisław Chomski tchnął nowego ducha w drużynę, która minimalnie przegrała w Zielonej Górze, a we Wrocławiu także nie wyglądało to najgorzej. Przy W69 pojawiło się światełko w tunelu dla słabiej jeżdżącego do tej pory Krzysztofa Kasprzaka. Na Stadionie Olimpijskim znów jednak coś zawiodło, ale kapitan Stali Gorzów ciężko trenuje i robi wszystko, by odnaleźć formę. Pozytywnie swój występ przeciwko Betard Sparcie zakończył Matej Zagar. Szkoleniowiec gorzowskiej ekipy zauważa poprawę u obu żużlowców. W swojej talii ma asy w postaci Bartosza Zmarzlika i Nielsa Kristiana Iversena. Liczy także na dobrą jazdę Linusa Sundstroema, który na Stadionie im. Edwarda Jancarza już niejednokrotnie pokazywał rywalom plecy. W zespole „żółto-niebieskich” doszło do jednej zmiany względem awizowanego składu. Tomasza Gapińskiego zastąpi Piotr Świderski, dla którego będzie to dopiero drugi występ w tym sezonie. – Mam taką zasadę, że jeżeli daję komuś szansę, to nie na jeden mecz. Skakanie z zawodnika na zawodnika to nie jest dobre rozwiązanie. Po przerwie zawsze łatwiej się debiutuje na własnym torze niż na wyjeździe – tłumaczył swoją decyzję Stanisław Chomski.

 

PGE Stal Rzeszów to tegoroczny beniaminek, który do Ekstraligi powrócił po rocznej banicji. Na Podkarpaciu doszło do sporej ilości zmian, szczególnie pod kątem organizacyjnym. Od klubu nieco odsunęła się wieloletnia prezes i sponsor Marta Półtorak, choć wciąż przekazuje pewne środki na działanie drużyny. Rzeszowianom udało się uzbierać całkiem znaczącą sumę, gdyż przekonali do siebie Grega Hancocka i Petera Kildemanda. To właśnie ta dwójka stanowi człon zespołu Żurawi. Lepsze występy gorszymi przeplata z kolei Peter Ljung. Różnie radzą sobie także krajowi zawodnicy. O ile do juniorów nie można mieć zbyt wiele pretensji, to seniorzy jeżdżą bardzo chimerycznie. Młodzieżowcy Artur Czaja i Krystian Rempała są w stanie nawiązać skuteczną walkę ze Zmarzlikiem, choć tylko wychowanek Włókniarza ma spore doświadczenie z jazdy na „Jancarzu”. Oszałamiających wyników jednak nie notował. Karol Baran i Dawid Lampart to z kolei zawodnicy, którzy mogą zarówno zaskoczyć pozytywnie, jak i negatywnie. „Lampcio” w obecnych rozgrywkach raz był w stanie zdobyć płatny komplet punktów. Ponowne dojście do dwucyfrowej zdobyczy okazało się zadanem nie do wykonania. Natomiast „Carlos” wygrał walkę o miejsce w składzie z Łukaszem Sówką, ale korzysta też na kontuzji Mirosława Jabłońskiego. Statystyki są zdecydowanie przeciwko rzeszowianom, choć przed dwoma laty, jeszcze z Nicki Pedersenem w składzie, zdołali wygrać przy Śląskiej 48:42.

 

Gorzowianie chcą odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Najwyższy czas na to, gdyż już za półtora tygodnia rusza runda rewanżowa. Kibice nie opuszczają swojego klubu w tych trudnych chwilach. TO MOJA DRUŻYNA – głosi klubowe hasło i niech poprowadzi ono nas do pierwszego, a potem do kolejnych zwycięstw.

 

Awizowane składy:

 

PGE Stal Rzeszów
1. Peter Ljung
2. Karol Baran
3. Dawid Lampart
4. Greg Hancock
5. Peter Kildemand
6. Artur Czaja

 

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
9. Niels Kristian Iversen
10. Linus Sundstroem
11. Matej Zagar
12. Piotr Świderski
13. Krzysztof Kasprzak
14. Bartosz Zmarzlik

 

Początek meczu: godz. 17:00
Sędzia: Wojciech Grodzki
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

 

Bilety na mecz z drużyną z Rzeszowa będzie można nabyć w czwartek tylko w kasach stadionowych od godziny 10. W środę jest jeszcze możliwość zakupu w klubowym sklepie w Centrum Handlowym NoVa Park. Internetowa sprzedaż została już zamknięta.

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:
– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

 

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

 

Ceny biletów: 

 

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów – PGE Stal Rzeszów

 

Trybuna Niska:

 

1 łuk:

Bilet Normalny – 25zł

Bilet Ulgowy – 20zł

 

Prosta:

Bilet Normalny – 35zł

Bilet Ulgowy – 30zł

 

2 łuk:

Bilet Normalny – 20zł

Bilet Ulgowy – 15zł

 

Trybuna Wysoka:

 

1 łuk:

Bilet Normalny – 30zł

Bilet Ulgowy – 25zł

 

Prosta:

Bilet Normalny – 35zł

Bilet Ulgowy – 30zł

 

2 łuk:

Bilet Normalny – 25zł

Bilet Ulgowy – 20zł

Udostępnij