1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Gorzowska Stal nie zapomniała o najmłodszych i przygotowała dla nich szereg atrakcji.

 

Po pierwsze wspólnie z partnerem – sklepem Castorama – otworzyliśmy kolejny plac zabaw dla dzieci. Mieści się on w bardzo przyjaznym dla rodziców i ich pociech miejscu, czyli Parku Wiosny Ludów.

 

Ponadto nasi żużlowcy podarowali cztery rowerki gorzowskim czworaczkom. Na koniec klub ufundował sto paczek z upominkami dla pacjentów oddziału dziecięcego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

 

– Jak zawsze chcemy uszczęśliwić dzieciaczki z oddziału dziecięcego gorzowskiego szpitala. Przygotowaliśmy paczki ze słodyczami i gadżetami. Myślę, że leżąc na tym oddziale najmłodsi poczują się trochę lepiej – powiedział nam przed akcją rozdawania prezentów trener Piotr Paluch.

 

Same dzieci, jak i ich rodzice, nie kryli radości z wizyty żółto-niebieskich. Inicjatywę klubu doceniają również przedstawiciele lecznicy. – Dla nas każda taka inicjatywa jest bardzo cenna. Bardzo cieszymy się, gdy przychodzą do nas goście, którzy pamiętają, że pobyt w szpitalu nie zawsze jest dla dzieci przyjemny. Z reguły wiąże się on z różnymi zabiegami, badaniami i zastrzykami, których dzieci się boją. Tego typu spotkania – szczególnie z żużlowcami, którzy dla wielu maluchów są idolami – to czas, gdy dzieci mogą się zrelaksować, odpocząć, zapomnieć o wszystkim, co wiąże się z pobytem w szpitalu – podsumowała Agnieszka Wiśniewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Udostępnij