W 8. kolejce PGE Ekstraligi gorzowska Stal powalczy o punkty meczowe w Toruniu. Gospodarze przegrali ostatni mecz w Tarnowie, zaś Stalowcy są mocno podbudowani zwycięstwem na własnym torze z PGE Stalą Rzeszów. Stawka spotkania to punkt bonusowy. W pierwszym starciu zwyciężyli Torunianie, pokonując mistrzów Polski 48:42.

 

Faworytem jest KS Toruń, który na swoim torze nie przegrał żadnego meczu, a zremisował tylko z Betardem Spartą Wrocław. Obecnie plasują się na trzecim miejscu w tabeli. W sezonie 2014 na MotoArenie górą były „Anioły”, które wygrały ze Stalą 55:35, natomiast na owalu przy Śląskiej zwyciężyła gorzowska ekipa.


W drużynie gospodarzy obecnie liderem jest Jason Doyle, który w ostatnich spotkaniach spisywał się bardzo dobrze. Będzie można go obserwować w parze z Kacprem Gomólskim. Jednak toruńska ekipa pojedzie osłabiona z powodu zawieszenia Grigorija Łaguty. Rosjanin odmówił startu w barażu DPŚ podobnie jak Wiktor Kułakow, przez co zostali zawieszeni przez FIM i ne zobaczymy ich w niedzielę w Toruniu. Ten słaby punkt mogą wykorzystać gorzowianie. Od początku sezonu nienajlepiej spisuje się także młodzieżowiec gospodarzy – Oskar Fajfer. Najlepszy występ zaliczył na „Jancarzu”, gdzie przywiózł cztery „oczka” z trzema bonusami. Wobec braku „Griszy” jego postawa może okazać się znacząca.


W ekipie Stanisława Chomskiego po pierwszym ligowym zwycięstwie nastroje są bardziej pozytywne. W starciu z PGE Stalą Rzeszów liderami byli Niels Kristian Iversen, Bartosz Zmarzlik oraz Matej Zagar. Szczególnie cieszy postawa Słoweńca, który powoli zaczyna wracać do formy z zeszłego sezonu. Jednak by odjechać dobre spotkanie na MotoArenie potrzebna jest jak najlepsza postawa każdego z zawodników. Stalowcy liczą na wsparcie kapitana – Krzysztofa Kasprzaka, który w ostatnim spotkaniu zdobył 9 punktów z bonusem i dał kibicom nadzieję na powrót do dobrej dyspozycji.


W spotkaniu zapowiada się ciekawa walka juniorów obu drużyn. Paweł Przedpełski ze strony torunian, zaś Bartosz Zmarzlik ze strony gości z pewnością zafundują kibicom świetne ściganie, tym bardziej, że obaj zawodnicy są w kadrze Marka Cieślaka. Sprawdzeniem sił przed meczem będzie występ gorzowskiego juniora na finale DPŚ w Vojens, natomiast Paweł Przedpełski będzie zawodnikiem rezerwowym.


Awizowane składy:

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów
1. Niels Kristian Iversen
2. Linus Sundstroem
3. Matej Zagar
4. Piotr Świderski
5. Krzysztof Kasprzak
6.
7. Adrian Cyfer

KS Toruń
9. Chris Holder
10. Adrian Miedziński
11. Jason Doyle
12. Kacper Gomólski
13. Grigorij Łaguta
14. Oskar Fajfer

Początek spotkania: 17:00 (live nSport+HD)
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Marcin Skabowski

Autor: Klaudia Kwiatkowska

Udostępnij