W ten weekend zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w PLFA J-8. Juniorzy Stali Gorzów w Poznaniu powalczą w turnieju finałowym o medale mistrzostw Polski w ośmioosobowej odmianie futbolu amerykańskiego.

 

Nasi zawodnicy otworzą weekendowy turniej meczem z gospodarzami – Patriotami Poznań. – To jest drużyna, którą bardzo dobrze znamy. Jesteśmy do tego meczu przygotowani dobrze, dużo pracowaliśmy z nagraniami ze sparingów i turnieju w Toruniu. Patrioci to na pewno silny zespół, bardzo mocno zmotywowany i od początku będą chcieli pokazać, kto rządzi. Jeżeli uda nam się dobrze wejść w to spotkanie, to myślę, że uda się zagrać równe zawody – wierzy Emil Mikuła, trener Stali Gorzów.

 

Również na kolejnym etapie czekają dobrzy znajomi. W ewentualnym półfinale zagramy albo z Bielawa Owls albo z Gryfitami Szczecin, z którymi żółto-niebiescy” dwukrotnie przegrali w grupowych rozgrywkach. – To dwie drużyny, z którymi mamy bardzo dobre stosunki. Z Bielawą zagraliśmy dwa mecze sparingowe przed sezonem. Oba przegraliśmy, ale w tym roku widać było dużą poprawę. Spotkanie było bardzo wyrównane. Na kogo byśmy nie trafili, to na pewno są w naszym zasięgu. Mamy dużo do udowodnienia Gryfitom po fazie grupowej. Jeżeli uda nam się awansować do półfinałów, to jesteśmy pewni, że powalczymy nawet o finał –  mówił szkoleniowiec.

 

Po zeszłorocznym brązie apetyty są na więcej, ale o powtórzenie tego sukcesu wcale nie będzie łatwo. Opiekun gorzowskiej drużyny wierzy jednak, że jego podopiecznych stać na dobry rezultat. – Nie jedziemy na ten turniej skazani na porażkę. Myślę, że możemy wszystkich zaskoczyć tak, jak w tamtym roku i powalczyć nawet o strefę medalową. Przede wszystkim jednak, każdy rok w lidze juniorskiej to nowe rozdanie. Z roku na rok następuje bardzo duża rotacja zawodników i trudno jest określić, na jakim poziomie będą drużyny z innych grup. Jestem pewny, że mecz z Patriotami i ewentualne spotkanie z Owls lub Gryfitami, jest do wygrania. Chcemy się dobrze zaprezentować i nie oddać zagrywek bez walki. Końcowy wynik jest jednak sprawą otwartą. Wszystko zależy od wydarzeń na boisku i odrobiny szczęścia – zauważył Mikuła.

 

W czwartek gorzowianie odbyli swój ostatni trening przed zawodami. Na przygotowanie do finałów mieli trzy tygodnie, gdyż 31 maja odbył się drugi turniej eliminacyjny w Gorzowie. – Jestem bardzo zadowolony z przygotowania drużyny. Przepracowaliśmy ciężko te trzy tygodnie, a wszyscy zrobili widoczny postęp. Pierwszy tydzień po ostatnim turnieju fazy grupowej był czasem na zregenerowanie się. Jedynie powtarzaliśmy sobie podstawowe elementy gry i zagrywki. Drugi tydzień to pięć ciężkich treningów, na których staraliśmy się poprawić naszą wydolność fizyczną, kondycję i technikę. Ostatnie siedem dni to już szlifowanie zagrywek, również w defensywie, pod ustawienia Patriotów. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby poprawić naszą grę – zakończył Emil Mikuła.

 

Początek finałowego turnieju PLFA J-8 w sobotę. Otwarcie nastąpi o godzinie 10:30 meczem Patriotów Poznań ze Stalą Gorzów. Wszystkie spotkania odbywać się będą na odnowionym stadionie, na poznańskim Golęcinie w dniach 20-21 czerwca.

 

Terminarz spotkań:

Sobota 20.06.2015

10.30 – mecz 1. – Patrioci Poznań – Stal Gorzów Wlkp.

10.30 – mecz 2. – Gryfici Szczecin – Bielawa Owls

13.00 – mecz 3. – Panthers Wrocław – Angels Toruń

13.00 – mecz 4. – Kraków Kings – Warsaw Eagles

13.00 – repasaż, przegrani z meczu 1. i 2.

15.30 – repasaż, przegrani z meczu 3. i 4.

15.30 – półfinał, zwycięzca meczu 1. i 2.

15.30 – półfinał, zwycięzca meczu 3. i 4.

 

Niedziela 21.06.2015

10.00 – mecz o 7. miejsce

10.00 – mecz o 5. miejsce

12.00 – mecz o 3. miejsce

15.00 – mecz finałowy

Udostępnij