Przed nami pierwszy rewanżowy mecz w tym sezonie na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Stal Gorzów zmierzy się z ekipą Unii Tarnów. Czy po dziesięciopunktowej przegranej w stolicy małopolskiego żużla, gorzowianie zdołają odbić punkt bonusowy?

 

Unia Tarnów – co zostało z wysokobudżetowego dream teamu z zeszłego sezonu? Ten wydawałoby się murowany kandydat do złota, po tym jak drużynę w półfinałach przerzedziły kontuzje, musiał pogodzić się zaledwie z brązem. W sezonie ogórkowym  Tarnów pożegnał się ze sporą częścią zeszłorocznego składu – Artiom Łaguta, Greg Hancock i Krzysztof Buczkowski zostali zastąpieni Arturem Mroczką, Leonem Madsenem i Kennethem Bjerre, co na papierze znacząco osłabiało siłę drużyny. Ze starego składu został więc Janusz Kołodziej i Martin Vaculik, na których zbudowano zupełnie inną drużynę. Świetnie radzący sobie w tym roku Słowak jest prawdziwą podporą drużyny, a Kołodziej i Bjerre notują ostatnio zwyżkę formy, co może być niebezpieczne dla gospodarzy niedzielnego pojedynku.

 

Stalowcy zaś powoli wracają z dalekiej podróży, jaką był nieudany początek sezonu. Gorzowscy zawodnicy są zmotywowani by pokazać, że wygrana z PGE Stalą Rzeszów nie była przypadkowa. W niedzielę powalczą więc z Tarnowem nie tylko o wygraną, ale i o punkt bonusowy, bowiem – po odwołaniu meczu z KS Toruń – mecz z Unią będzie początkiem rundy rewanżowej. Świetny od początku sezonu Bartosz Zmarzlik, w oparciu o dobrze jadącego Nielsa Kristiana Iversena oraz Mateja Zagara, który zdaje się już odnalazł właściwe ustawienia swojego motocykla, będą chcieli poprowadzić Stal do zwycięstwa. Czy się uda? Czy zawodnicy uzbierają 51 „oczek” i odbiją punkt remisowy?

 

O tym przekonamy się już jutro, w niedzielę 21.06.2015. Start spotkania o 19:30

 

Awizowane składy:

Unia Tarnów:

1. Martin Vaculik
2. Artur Mroczka
3. Kenneth Bjerre
4. Leon Madsen
5. Janusz Kołodziej
6. Ernest Koza

 

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów:

9. Niels Kristian Iversen

10. Linus Sundstrom

11. Matej Zagar

12. Piotr Świderski

13. Krzysztof Kasprzak

14. 

15. Adrian Cyfer

 

Początek meczu o godz. 19:30

Cały czas trwa sprzedaż biletów na ten pojedynek. Szczegóły tutaj – link.

 

Udostępnij