W kolejnym programie zawodów m.in. wywiady z prezesem Stali Gorzów Ireneuszem Maciejem Zmorą i Emilem Mikułą – trenerem gorzowskich futbolistów amerykańskich.

 

W kolejnym programie przedstawimy drużynę gości oraz sylwetkę ich lidera Krzysztofa Buczkowskiego. Zachęcamy do zapoznania się z lekturą wywiadów ze sternikiem żółto-niebieskich Ireneuszem Maciejem Zmorą oraz trenerem drużyny futbolu amerykańskiego Emilem Mikułą. W kolejnym odcinku naszego cyklu historycznego sprawdzimy jak wyglądała drogi Stali Gorzów do I ligi na przełomie lat ’50 i ’60 XX wieku. Przyjrzymy się też pracy podprowadzających i opiszemy rosnącą popularność Stali Gorzów na portalach społecznościowych. Przeanalizujemy również ostatnie spotkanie z Unią Tarnów.

 

Poniżej prezentujemy fragment wywiadu z Emilem Mikułą:

” Nie wiedzieliśmy czego spodziewać się w pierwszym sezonie. Wiadomo było, że jesteśmy debiutantami i w grupie trafiliśmy na drużyny, które miały już jakieś doświadczenie. Kozły Poznań B to przecież zespół z zaplecza TopLigi. Hunters Leszno rok wcześniej byli wspomagani naszymi zawodnikami i zdołali awansować do ćwierćfinału. To były dwie mocne drużyny. Pierwszy turniej okazał się wielkim sukcesem, gdyż zwycięsko wyszliśmy z obu spotkań. Tak naprawdę można uznać to za przełom. Cztery lata ciężkiej pracy fizycznej się opłacały. Dzięki temu byliśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę. Od tego momentu z każdym kolejnym treningiem był niesamowity postęp.”

Udostępnij