Chcesz zostać członkiem nowej sekcji Stali Gorzów, grać razem z medalistami mistrzostw Polski, ciężko trenować, a przy tym dobrze się bawić? To jest właśnie czas dla Ciebie! 30 czerwca zespół Stali Gorzów w futbolu amerykańskim zaprasza na Stadion im. Edwarda Jancarza na rekrutację do wszystkich kategorii wiekowych.

 

Nie ważne czy masz trochę ciałka czy też nie, jesteś niski czy wysoki. W futbol amerykański może grać każdy. Wystarczy mieć w sobie pasję do gry i choć odrobinę zmysłu taktycznego. Stal Gorzów poszukuje osób od 14. roku życia, które dołączą do drużyn U-17, U-18 oraz ekipy seniorów. Jeszcze w tym roku będzie szansa walczyć o medale w rozgrywkach juniorskich PLFA J-11 oraz PLFA 8, czyli seniorskiej lidze ósemek”.

 

Futbol amerykański jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w Polsce. Aktualnie w naszym kraju istnieje blisko 90 drużyn na czterech szczeblach rozgrywek seniorskich i w dwóch ligach juniorskich. W tym roku Polska Liga Futbolu Amerykańskiego obchodzić będzie swój jubileusz. Dziesiąty SuperFinał TopLigi odbędzie się na jednej z aren piłkarskiego Euro 2012 – Stadionie Wrocław już 11 lipca 2015 roku.

 

– Futbol amerykański jest ogólnorozwojowy, dlatego nie wystarczy być szybkim lub zwinnym. Wszystkie umiejętności trzeba połączyć i wtedy daje to pożądane efekty. Pozwala to na grę osobom o skrajnych warunkach fizycznych. Jeden gracz może ważyć 130 kg, a inny 65 – zauważa Dawid Kowalczyk, trener seniorskiej drużyny Stali Gorzów

 

– Najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo zawodników, aby pomimo potrzebnej agresji i siły nie były one skierowane w zawodnika i odpowiednio utemperowane. W NFL mówi się, że futbol amerykański to gra w szachy dla dużych chłopców. Wbrew powszechnej opinii nie jest to tylko sport siłaczy o wielkiej masie – powiedział z kolei Piotr Czerniejewski, jeden z graczy „żółto-niebieskich”, a jednocześnie licencjonowany sędzia PLFA.

 

– Futbol amerykański to sport, który każdego – kto dopiero zaczyna go poznawać – zaskoczy swoją głębią. Nie wystarczy być silnym, trzeba opanować do perfekcji własne zagrywki, ale i umieć reagować na sytuacje na boisku. To ciężka praca całej drużyny. Każda akcja w futbolu jest niczym rzut karny w piłce nożnej i może być kluczowa dla wyniku całego meczu – przekonywał Emil Mikuła, trener juniorów w Stali Gorzów, którego drużyna zdobyła niedawno w Poznaniu czwarte miejsce w PLFA J-8.

 

Przyjdź i zobacz, jak wygląda futbol amerykański. Weź udział w rekrutacji i stań się częścią drużyny walczącej o medale mistrzostw Polski. Rekrutacja rozpocznie się o godzinie 18, 30 czerwca, na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Udostępnij