Dziś prezentujemy sylwetki zawodników, którzy wystartują w finale IMP w Gorzowie, który odbędzie się już 5 lipca.

1. Tomasz Gapiński (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – ur. 8 lipca 1982 roku w Pile. Wychowanek pilskiej Polonii i obecny reprezentant Stali Gorzów do finału IMP dostawał się juz kilkukrotnie. Najlepiej poszło mu w 2011 roku w Lesznie, gdzie wywalczył szóste miejsce. Na własnym torze „Gapa” z pewnością będzie chciał poprawić ten rezultat.

2. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – ur. 30 kwietnia 1986 roku w Grudziądzu. Po kilku latach klubowych wojaży, K. Buczkowski powrócił w 2015 roku do macierzystego klubu i obecnie jest jego liderem. „Buczek” miał również okazję reprezentować barwy narodowe. Brązowy medalista IMP z 2012 roku bardzo dobry sezon z pewnością będzie chciał okrasić medalem zdobytym w Gorzowie.

3. Michał Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) – ur. 1 sierpnia 1983 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Zawodnik ostrowskiego klubu jak dotąd nie odegrał znaczącej roli w finałach IMP. Największym jego osiągnięciem w tej kategorii było uzyskanie 12 miejsca w 2010 roku. Czy 5 lipca będzie inaczej?

4. Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik) – ur. 20 listopada 1975 roku w Częstochowie. S. Ułamek to stary żużlowy „wyjadacz”. Na polskich torach ściga się od początku lat ’90 XX wieku. Największe sukcesy w finałach IMP odnosił w 2001 i 2006 roku – wówczas zdobywał brązowe medale.

5. Mateusz Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) – ur. 10 lutego 1987 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Młodszy brat Michała Szczepaniaka w jednym z wywiadów przyznał, że już sam awans do finału IMP jest dla niego sporym sukcesem. W Gorzowie pojedzie więc bez presji i to może bardzo mu pomóc w uzyskaniu dobrego wyniku.

6. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) – ur. 27 maja 1984 roku w Tarnowie. „Kołdi” to najbardziej utytułowany w stawce zawodnik jeśli chodzi o rozgrywki IMP. Wychowanek tarnowskiej Unii juz trzykrotnie zdobywał tytuł najlepszego w kraju, a dwukrotnie był na trzecim miejscu. To stawia go w roli jednego z faworytów gorzowskiego turnieju.

7. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) – ur. 29 sierpnia 1988 roku w Zielonej Górze. Zawodnik Unii Leszno w ubiegłorocznym finale IMP zajął czwarte miejsce. Startował jednak na torze, na którym się wychował. Czy również w Gorzowie uda mu się zakończyć rywalizację w ścisłej czołówce?

8. Krzysztof Kasprzak (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów) – ur. 18 lipca 1984 roku w Lesznie. Obecny Indywidualny Mistrz Polski. Upragniony tytuł wywalczył na trudnym terenie w Zielonej Górze. Sukces z pewnością będzie chciał powtórzyć na swoim torze w Gorzowie, jednak „KK” w tym sezonie na polskich i światowych torach radzi sobie o wiele gorzej niż przed rokiem.  

Udostępnij