W niedzielę futboliści amerykańscy Stali Gorzów zagrają sparing z Korsarzami Koszalin, by sprawdzić swoją formę przed rozgrywkami PLFA 8, czyli seniorską ligą ósemek”.

 

Na kilka godzin przed meczem żużlowej Stali Gorzów w Toruniu będzie można pokibicować „żółto-niebieskim” na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Futboliści nie rozegrają jednak normalnego spotkania z kolegami z Koszalina.

 

– Zawodnicy obu drużyn chcą skupić się na ćwiczeniu zagrywek, szlifowaniu swojej gry i przygotowaniu do ligi. Do początku rozgrywek pozostał miesiąc, więc są to ostatnie chwile na wszystkie sprawy. Razem z trenerem Korsarzy doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy mocno w tym uczestniczyć. Każdy ze szkoleniowców chce po każdej akcji podejść do drużyny, przekazać informacje i wskazówki, dlatego skupimy się na pojedynczych zagrywkach w formule dziesięć naszych zagrywek w ofensywie i potem dziesięć rywali. Możliwe, że w końcowej fazie dodamy odrobinę akcji sytuacyjnych, czy zagramy drive’a zaczynając z naszego 30. jarda. Myślę, że to dobra formuła, która pozwoli drużynom nauczyć się jak najwięcej – wyjaśnił Emil Mikuła, trener drużyny.

 

Oznacza to, że zespoły będą grać, ale nie będzie ścisłego trzymania się zasad czasu, czy też tzw. „huddle”. Chodzi o zgrupowanie zawodników przed kolejną zagrywką. Szkoleniowcy, w odróżnieniu od normalnego meczu, także będą mogli w tym uczestniczyć.

 

W związku z treningowym charakterem spotkania nie będzie też organizowanej imprezy masowej. Kibice mogą jednak przyjść, popatrzeć i na spokojnie zapoznać się z zasadami najszybciej rozwijającej się dyscypliny sportowej w Polsce. – Każdy może przyjść i zobaczyć, jak to wygląda. Nie będzie to typowy mecz, ale wiem, że wiele osób zastanawia się, czy dołączyć do drużyny i chciałoby to zobaczyć. To taka drobna okoliczność, która może pomóc w decyzji – powiedział Mikuła.

 

Sparing zaplanowano na godzinę 14. Jednocześnie przypominamy, że treningi drużyny odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18 na boisku przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (Chemik). Chętni wciąż mogą dołączyć do zespołu. Więcej informacji na temat futbolu amerykańskiego w Gorzowie można znaleźć na Facebooku.

Udostępnij