Pewnym triumfem gospodarzy zakończyło się spotkanie pomiędzy KS Toruń a MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów. Anioły wygrały 56:33 i tym samym zdobyli punkt bonusowy. Najlepiej ze Stalowców spisał się Matej Zagar, który zdobył 12 punktów.

Pierwszy mecz na „Jancarzu” zakończył się zwycięstwem Torunia 48:42, więc zapowiadała się bardzo emocjonująca walka o punkt bonusowy, którą na długi czas przerwał intensywny opad deszczu.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie, jednak w trzecim biegu wykluczono Grigorija Łagutę za przekroczenie czasu dwóch minut, a następnie Tomasza Gapińskiego. W dwuosobowej powtórce górą był Matej Zagar. Po tym biegu zawody przerwano z powodu ulewy, a kolejny wyścig odjechano o 19:00, po godzinie i 40 minutach przerwy.

Deszcz nie przeszkodził gospodarzom, którzy od biegu czwartego stopniowo powiększali przewagę nad mistrzami Polski. Stalowcy za to nie mogli odnaleźć się na toruńskim owalu, przez co po 4. gonitwach Anioły prowadziły 12 „oczkami”. W biegu 9. po raz kolejny wygrał Matej Zagar, który był najbardziej skutecznym zawodnikiem Stali.

Wyścig nr 10 okazał się być przełomowym dla kapitana Krzysztofa Kasprzaka, który wyjechał na początek stawki, wygrywając pierwszy raz w tym meczu. Podobnie było w biegu 14, w którym także triumfował przywożąc za sobą parę gospodarzy.

Świetnie dzisiejszego wieczoru zaprezentowali się Chris Holder i Jason Doyle, którzy dobyli po 13 punktów z bonusem. Mistrzów Polski ratował Matej Zagar wraz z Krzysztofem Kasprzakiem. Definitywnie zabrakło wsparcia ze strony Bartosza Zmarzlika oraz Nielsa Kristiana Iversena. Junior nie zaliczy dzisiejszego występu do udanych, natomiast jeden z liderów Stalowców także spisał się poniżej oczekiwań. Przede wszystkim zabrakło dorobku punktowego drugiej linii. „Świdrowi” udało się przywieźć tylko dwa punkty, zaś „Gapie” żadnego, co na pewno odbiło się na wyniku końcowym meczu.

Mimo tego, że mecz rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy mogliśmy zaobserwować ciekawą rywalizację, zwłaszcza w biegach z udziałem Mateja Zagara oraz „KK”. Tym samym Motoarena dalej pozostaje niezdobytą twierdzą, a torunianie wciąż są niepokonani na własnym torze.