Trener juniorów w gorzowskim klubie przeżył mnóstwo meczów derbowych jako czynny żużlowiec i kilka jako główny trener żółto-niebieskich. Jak podkreśla, spotkania Stali i Falubazu zawsze wiążą się z dodatkową presją i emocjami.

 

– Każdy z zawodników wie czym są derby – podkreśla „Bolo”. Przygotowaniom do spotkań derbowych towarzyszy staranniejsze sprawdzanie sprzętu, często kilka wizyt u tunerów. Wszystko po to, by sprzęt nie zawiódł a zawodnik czuł się na nim bardzo pewnie. – Derby to święto dla Gorzowa i wszyscy wiedzą o co jedziemy w spotkaniach z Falubazem. Obecnie reprezentanci Stali też odczuwają smak derbów i dla nich też jest to szczególny mecz – przekonuje wieloletni zawodnik i kapitan Stali.

 

Również wśród obcokrajowców, których w składach polskich klubów nie brakuje, pojawia się dodatkowa mobilizacja. – Każdy powie, że traktuje to jako normalne spotkanie ligowe, ale tak nie jest. Atmosferę się czuje, oni czytają nagłówki prasy, śledzą portale internetowe. Zawsze na derbach pełny stadion jeszcze bardziej motywuje zawodników. Kibice odgrywają ogromną rolę. Dla nich jeździmy, dla nich chcemy wygrywać, a oni odwdzięczają się swoim dopingowaniem i odgrywają rolę ósmego zawodnika w drużynie – podkreśla Piotr Paluch.

 

Czy zdaniem Piotra Palucha spotkaniom derbowym towarzyszy obecnie większa komercjalizacja i co związanego z derbami najbardziej utkwiło szkoleniowcowi w pamięci? O tym przeczytacie w programie zawodów meczu derbowego.

 

Spotkanie Stali z Falubazem już 9 sierpnia.  

Udostępnij