Przed nami kolejny mecz PGE Ekstraligi. Przyszedł czas na rewanżowy mecz derbowy, który może zdecydować o być albo nie być którejś z lubuskich drużyn w półfinałach PGE Ekstraligi.

 

Mecze derbowe to od zawsze pojedynki emocjonujące i elektryzujące środowisko. Derby lubuskie zaś określa się mianem wyjątkowych. Presja, jaką wywiera środowisko na zawodników i sztab trenerski jest ogromna i nie trzeba jej dokładać, jednak trudno tego nie robić, gdy obie lubuskie drużyny walczą jeszcze o finałową czwórkę ligi.

 

Falubaz Zielona Góra ma nóż na gardle, bowiem silna z początku sezonu drużyna, rozpadła się pod wpływem kontuzji. Złamaną nogę wciąż leczy i rehabilituje Jarosław Hampel, a kontuzji niedawno nabawił się też kapitan ekipy spod znaku Myszki Miki, Piotr Protasiewicz. Z niedoleczonym urazem jeździ Grzegorz Walasek, a to nie koniec problemów kadrowych Falubazu. Zielonogórzanie nie mogą liczyć na Ukraińca, Aleksandra Łoktajewa, który został złapany na dopingu i zawieszony po meczu w Toruniu. Natomiast do składu po roku przerwy powróci Patryk Dudek, jednak niedawno rozpoczęte treningi nie moga być gwarancją punktów przyjezdnych w Gorzowie. Dobra forma Krystiana Pieszczka może nie wystarczyć, bowiem gubi się on na gorzowskim owalu. Jedyną nadzieją gości będą więc Andreas Jonsson, który jednak nie jest w swojej optymalnej formie, a także markotnie jeżdżący Darcy Ward.

 

Gorzowska Stal nie powinna mieć więc problemów z pokonaniem tak osłabionego i rozbitego Falubazu, jednak jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami. Przy obecnej dyspozycji zawodników, trener Chomski może być spokojny tak naprawdę tylko o występ dwójki Zagar-Zmarzlik. Pewnym punktem powinien być też na Stadionie im. Edwarda Jancarza Niels Kristian Iversen. Gorzej wypada druga linia i kapitan żółto-niebieskich, Krzysztof Kasprzak, jednak na swoim torze być może będzie w stanie przywieść kilka punktów. Gorzowianom wystarczy zdobyć 48 oczek, by dalej marzyć o półfinałach ligi i pozbawieniu ich przyjezdnych. Czy się uda?

 

Przekonamy się już w niedzielę. Początek spotkania o 17.00.

 

Awizowane składy:

 

SPAR Falubazu Zielona Góra:
1. Grzegorz Walasek
2. Jarosław Hampel
3. Krzysztof Jabłoński
4. Andreas Jonsson
5. Darcy Ward
6.
7. Alex Zgardziński

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów:

9. Niels Kristian Iversen

10. Piotr Świderski

11. Matej Zagar

12. Tomasz Gapiński

13. Krzysztof Kasprzak

14. Adrian Cyfer

 

Bilety:

 

SPRZEDAŻ OTWARTA (13.07-09.08.2015):

 

Trybuna niska:

I łuk (sektory 11-17)
Bilet normalny – 50zł
Bilet ulgowy – 40zł

Prosta (sektory 6-10)
Bilet normalny – 60zł
Bilet ulgowy – 45zł

II łuk (sektory 1-5)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 30zł

Trybuna wysoka:

I łuk (sektory 56-68)
Bilet normalny – 55zł
Bilet ulgowy – 45zł

Prosta (sektory 43-55)
Bilet normalny – 60zł
Bilet ulgowy – 45zł

II łuk (sektory 30-42)
Bilet normalny – 45zł
Bilet ulgowy – 35zł

 

W związku z faktem, że mecze derbowe zaliczają się do imprez podwyższonego ryzyka 9 sierpnia 2015r. na stadionie im. Edwarda Jancarza obowiązywać będzie szereg zmian w organizacji zawodów.

Każdy kibic zgodnie z regulaminem imprezy jest zobowiązany do okazania dowodu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL (jeśli jest nadany).  

Prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion ze względu na zaostrzone i czasochłonne procedury bezpieczeństwa (weryfikacja tożsamości). Dobra współpraca ze służbami organizacyjnymi ułatwi płynne wejście na obiekt. 

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów: 
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111) 
– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną 
– EBIS Tonery, Atramenty – Gorzów Wlkp., ul. Jana Dekerta 18 lok. 2, wyłącznie pn-pt 9:00-17:00, www.ebis.pl

– Styl Ceramika – Kostrzyn

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

W przypadku, gdy na bilet wybiera się inna osoba musi ona wypełnić formularz przepisania wejściówki – link.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij