Gorzowianie, mimo ambitnej postawy i waleczności, nie dali rady przywieźć 49 „oczek” w meczu z Falubazem, które uprawniałyby do dalszych marzeń o czwórce ligi.

Pierwsza seria startów zapisała się pod znakiem oczekiwania na Darcy’ego Warda. Najpierw po 1 biegu SPAR Falubaz Zielona Góra złożyła protest na gaźnik Linusa Sundstroema, który okazał się bezzasadny. Później groźny upadek miał miejsce na I łuku drugiego okrążenia, w którym uczestniczył Alex Zgardziński i Adrian Cyfer. Gorzowianin został podcięty i mocno przekoziołkował. Na szczęście wstał o własnych siłach. W momencie, w którym zawodnicy zjechali do parku maszyn po 3 wyścigu, na stadion w ostatniej chwili wpadł Ward, który w biegu przebierał się jeszcze w kewlar.

W biegach 5-7 swoją dyspozycję poprawił Falubaz. Dwa zwycięstwa Warda i 3 punkty Jonssona i gdyby nie błąd Walaska, goście prowadziliby w zawodach. Walasek jednak przejechał dwoma kołami za linię krawędzi toru i został wykluczony, co uratowało remi dla Stali. Gorzowianie przegrali wszystkie starty.

Wyścigi 8-10 to ponownie przegrane starty gorzowian. Gospodarze 88. derbów lubuskich jednak lepiej radzili sobie z wyprzedzaniem zielonogórzan na trasie. Ciekawym wyścigiem była batalia Zmarzlika z Dudkiem. Młodzieżowiec Stali wyprzedził Dudka na I okrążeniu, wychowanek Myszki Miki odbił pozycję, ale szybko uległ ponownie Zmarzlikowi.

Przegrane starty były zmorą Stali w gonitwach serii numer 4. Na szczególną uwagę zasługiwał jednak bieg 13, kiedy to we wspaniałym stylu, Niels Kristian Iversen ścigał, a na ostatnim okrążeniu wyprzedził Darcy’ego Warda. To jednak oznaczało, że jeśli Stal chce pomarzyć o czwórce, musi wygrać dwa ostatnie wyścigi minimum w stosunku 7:3.

Niestety biegi nominowane żółto-niebiescy zremisowali i tym samym muszą się pogodzić z końcem marzeń o rundzie play-off w tym sezonie.