Po stracie bonusu w meczu z Falubazem Zielona Góra, Stal podejdzie do ostatniego meczu na własnym stadionie w tym sezonie. Stawką będzie bezpieczne pozostanie w lidze.

 

Betard Sparta Wrocław to obecnie druga siła w polskiej PGE Ekstralidze. Zespół, który przed sezonem nie był upatrywany jako jeden z faworytów wejścia do czwórki rozgrywek, świetnie sobie radzi i pozbawia punktów nawet najlepsze drużyny. Wrocławianie jednak są szczególnie mocni na własnym torze. Do Gorzowa przyjadą by walczyć o zapewnienie sobie play-offów i miejsca w czubie tabeli, by rewanże rozegrać na własnym obiekcie. Ich główną siłą w Gorzowie będą zawodnicy cyklu Grand Prix – Maciej Janowski i Tai Woffinden, którzy zapewne też chętnie skorzystają z możliwości przypomnienia sobie gorzowskich kątów w związku ze zbliżającą się rundą Grand Prix of Poland. Ich nadzieją jest też zawodnik, który zdążył dobrze poznać owal przy Śląskiej podczas jego startów w barwach Stali. Mowa oczywiście o Michaelu Jepsenie Jensenie. Ten młody Duńczyk może być groźną bronią Spartan.

 

Gorzowianie zaś odjadą ten mecz po raz kolejny musząc wygrać spotkanie. Tym razem jednak stawką nie jest runda finałowa ligi, ale uniknięcie baraży, co wygrana z Wrocławiem może mocno przybliżyć. Trio Iversen-Zmarzlik-Zagar powinno ponownie cieszyć gorzowską publiczność swoją skuteczną jazdą, jednak jeśli nie dostaną wsparcia ze strony pozostałych zawodników Stali, wygranie z Wrocławiem nie będzie wcale taką oczywistą sprawą. Wszystko więc może zależeć od dyspozycji dnia wymienionych zawodników i formy drugiej linii, a tej zarówno gorzowianie jak i wrocławianie nie mogą być pewni.

 

Z pewnością zaś nie zabraknie emocji. Stalowcy potrzebują wsparcia kibiców, którzy być może znów będą ósmym zawodnikiem żółto-niebieskich.  A jaki padnie wynik? Przekonamy się już w niedzielę o 17.00!

 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław: 

1. Tai Woffinden

2. Vaclav Milik

3. Tomasz Jędrzejak

4. Michael Jepsen Jensen

5. Maciej Janowski

6. Maksym Drabik

 

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów:

9. Niels Kristian Iversen

10. Linus Sundstrom

11. Matej Zagar

12. Tomasz Gapiński

13. Krzysztof Kasprzak

14. Adrian Cyfer

15. Bartosz Zmarzlik

 

Udostępnij