29 sierpnia na stadionie im. Edwarda Jancarza kolejna runda Speedway Grand Prix. W walce o punkty Indywidualnych Mistrzostw Świata walczyć będzie czołówka zawodnikow globu. Wśrod nich Tai Woffinden, obecny lider cyklu Grand Prix. Postanowiliśmy zapytać reprezentanta Wielkiej Brytanii o wrażenia z poprzednich gorzowskich rund…

 

Miałeś kiedyś okazję zwiedzać Gorzów?

 

– Dla mnie najważniejszy jest speedway i skupiam się przede wszystkim na tym. Codzienność zawodnika nie jest różowa. Jedziesz z miasta do miasta, w którym odbywają się zawody, najczęściej bezpośrednio na stadion. Tak to wygląda. Co prawda nieco inaczej jest w przypadku Grand Prix, bo tam po treningu jedziesz do hotelu i teoretycznie masz czas dla siebie. Osobiście wolę jednak myśleć o zawodach niż chodzić i zwiedzać. Muszę jednak przyznać, że Gorzów stanowi wyjątek. Mój sponsor Monster Energy robi w Gorzowie mega imprezę przed zawodami, dlatego byłem na miejskim bulwarze kilkakrotnie i muszę przyznać, że gorzowscy kibice potrafią się dobrze bawić.

 

To już ostatni rok kontraktu gorzowskiego klubu na organizację Grand Prix. Sądzisz, że cykl powinien odbywać się tutaj także w najbliższych sezonach?

 

– Tak, zdecydowanie! Gorzów w przeciwieństwie do innych miast może poszczycić się wspaniałymi kibicami, którzy są bardzo oddani swojemu klubowi. Z tego co pamiętam to na każdym Grand Prix kibice dopisali. Sądzę, że w najbliższych latach będzie przynajmniej podobnie. Za każdym razem jak jestem w Gorzowie, jak i w innych miastach w Polsce najpierw rozglądam się za swoimi fanami z Wielkiej Brytanii oraz z innych państw, a po zawodach robię rundę dziękując wszystkim za przybycie i doping. Nie wszyscy zawodnicy tak robią, a powinni. To właśnie dzięki fanom my robimy to co robimy. Gdyby nie kibice żużel by nie istniał.

 

Co myślisz o gorzowskim stadionie?

 

– Chciałoby się, aby wszystkie stadiony żużlowe wyglądały w ten sposób. Wrocław, który teraz przechodzi metamorfozę, wejdzie do czołówki i wraz z Gorzowem i Toruniem będzie mógł poszczycić się pięknym obiektem.

 

Przypominamy, iż cały czas trwa sprzedaż biletów na GORZOW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND. Szczegóły tutaj – link.

Udostępnij