W najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki PLFA 8, w których udział wezmą futboliści amerykańscy Stali Gorzów. Zajrzymy też do juniorów, przygotowujących się do rozgrywek PLFA J-11.

 

Jak już wcześniej informowaliśmy, drużyny Stali Gorzów, Bielawa Owls i Gryfitów Szczecin połączyły siły i jako jeden zespół wystąpią w premierowych rozgrywkach juniorskich jedenastek”. Zawodnicy z trzech klubów wspólnie przygotowywali się na obozie w Bielawie. Będzie jeszcze drugi tzw. „camp”, który został zorganizowany na wzór zgrupowań amerykańskich drużyn futbolowych. Takie przedsięwzięcie w wykonaniu ekipy juniorskiej, to ewenement co najmniej na skalę krajową. O obozie opowiedział nam główny trener drużyny – Emil Mikuła.

 

– Obóz szkoleniowy, taki jak ten w Bielawie, to zawsze potężna dawka treningów dla zawodników. Łącznie przez trzy dni trenowaliśmy 23 godziny, poświęcając czas na różne formacje i pozycje. Jest to pierwszy krok w przygotowaniach, gdyż mamy przed sobą jeszcze drugie zgrupowanie. Widać w tej drużynie niesamowity potencjał. Z każdym kolejnym treningiem gra wyglądała coraz lepiej. Bardzo dobrze popracowali trenerzy wszystkich trzech zespołów. Zawodnicy, którzy przyjechali na obóz, byli świetnie wyszkoleni, co pozwoliło od razu przejść do zagadnień taktycznych i przyswajania realiów gry w futbolu jedenastoosobowym – przekazał nam szkoleniowiec.

 

Juniorzy rozpoczną swoje rozgrywki we wrześniu. Natomiast już w najbliższą sobotę, 22 sierpnia, ruszą rozgrywki PLFA 8, w których gorzowianie będą chcieli poprawić zeszłoroczny rezultat, jakim jest srebrny medal. W fazie grupowej zmierzymy się z Lubin Warriors, Jaguars Kąty Wrocławskie i Kozłami Poznań B. Ekipy rywali przybliżył nam Emil Mikuła.

 

Lubin Warriors

Nasz pierwszy przeciwnik to drużyna, której człon zdobywał doświadczenie, grając gościnnie w Leszno Hunters w poprzednim sezonie. Na pewno bardzo mocno przepracowali okres przygotowawczy i wykorzystają zdobyte doświadczenie oraz ogranie. Widać w Lubinie bardzo dobrą pracę organizacyjną, zespół świetnie się promuje, udziela we wszelkiego rodzaju akcjach. Zobaczymy, na ile pójdzie za tym sam poziom sportowy.

 

Jaguars Kąty Wrocławskie

Drużyna prowadzona przez dobrego trenera z doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, czyli Toplidze. Od początku istnienia było głośno o tym zespole, czy to przez współpracę z Panthers Wrocław, czy też ze względu na dobre wyniki przedsezonowych sparingów. Na pewno można spodziewać się twardej walki i otwartego wyniku do samego końca spotkania. Wierzę jednak, że z obu spotkań na turnieju w Lubinie możemy wyjść zwycięsko.

 

Kozły Poznań B

Wydają się być naszym największym rywalem w fazie grupowej rozgrywek PLFA8. To drużyna, w której zagra wielu zawodników, mających już swoje szanse wyjść na topligowe boiska. Zespół poprowadzi bardzo doświadczony trener zza oceanu – Bill Moore. Pamiętamy wiele zażartych potyczek z zeszłego sezonu, znamy się bardzo dobrze. Kozły z każdym starciem będą silniejsze, więc musimy tak samo mocno rozwijać swoją grę z meczu na mecz, by dotrzymać im kroku.

 

Więcej o pierwszym turnieju w Lubinie: TUTAJ

 

Oficjalny plakat turnieju:

Udostępnij