Przedstawiamy kolejnych zawodników, którzy 29 sierpnia zjawią się w Gorzowie Wielkopolskim i walczyć będą o kolejne punkty cyklu Speedway Grand Prix.

 

#3 Nicki Pedersen

 

O Nickim można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że należy do grona stadionowych gentlemanów. Niemniej, jego chwilami bezpardonowa jazda i gorący temperament powodują, że kibice speedwaya na całym świecie nie mogą się nudzić. Szczególnie, jeśli zawodnik ten ma apetyt na kolejny tytuł IMŚ.

 

Na razie Nicki okupuje drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji i ma 78 punktów. 17 z nich wywalczył w Grand Prix Szwecji, które wygrał. Duńczyk był bezkonkurencyjny również w Grand Prix Finlandii.

 

#108 Tai Woffinden

 

Żużlowy miłośnik tatuażu z Wielkiej Brytanii jest na dobrej drodze do powtórzenia największego sukcesu w karierze – zdobycia tytułu IMŚ w 2013 roku. Również wyniki osiągane w PGE Ekstralidze wskazują, że dla „Tajskiego” ten sezon jest wyjątkowy. Czy sympatyczny Brytyjczyk potwierdzi to 29 sierpnia na Stadionie im. Edwarda Jancarza?

 

Jak dotąd, „Woffie” w tegorocznym cyklu spisuje się znakomicie i plasuje się na pierwszej pozycji i ma 91 punktów, co daje mu przewagę trzynastu „oczek” nad drugim w klasyfikacji Pedersenem. Brytyjczyk najlepiej zaprezentował się w Czechach, gdzie zdobył 18 punktów.

Udostępnij