Przedstawiamy kolejnych zawodników, którzy 29 sierpnia zjawią się w Gorzowie Wielkopolskim i walczyć będą o kolejne punkty cyklu Speedway Grand Prix.

 

#55 Matej Zagar

 

Słoweniec cały czas próbuje na stałe zapisać się w kartach historii jako jeden z najlepszych jeźdźców świata. W tegorocznej rywalizacji w SGP idzie mu całkiem nieźle, a występ na dobrze znanym mu torze z pewnością będzie dużym handicapem. Obecny sezon w przypadku zdobycia któregoś z medali IMŚ może być dla niego przełomem.

 

Przypomnijmy, obcokrajowiec Stali w klasyfikacji ogólnej Grand Prix zajmuje trzecie miejsce, tuż za Nickim Pedersenem i Taiem Woffindenem. Ma 65 punktów i wielkie szanse w Gorzowie na znaczną poprawę dorobku.

 

#100 Andreas Jonsson

 

Szwedzki żużlowiec z pewnością do dziś mile wspomina Gorzów, choć Stadion im. Edwarda Jancarza przeszedł diametralną zmianę od 2000 roku, kiedy Jonsson został tu Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów.

 

Andreas w tym roku nie zachwyca i z 45 punktami zajmuje 10. miejsce w zestawieniu członków cyklu. Najlepszy wynik – 12. punktów – uzyskał w fińskim Tampere. Pozostałe wyniki w turniejach były zdobyczami jednocyfrowymi.

 

 

Przypominamy, iż cały czas trwa sprzedaż biletów na GORZOW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND. Szczegóły tutaj – link.

Udostępnij