W najbliższy weekend seniorzy futbolowej drużyny Stali Gorzów rozpoczną zmagania w PLFA 8. Żółto-niebiescy” w grupie południowo-zachodniej zmierzą się z trzema ekipami w dwóch turniejach eliminacyjnych, z których pierwszy odbędzie się w sobotę w Lubinie.

Na Stadionie RCS przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Odrodzenia 28b zmierzą się zespoły Stali Gorzów, Warriors Lubin, Jaguars Kąty Wrocławskie i Kozły Poznań B. Podopieczni Emila Mikuły zagrają z gospodarzami i Jaguarami. Z poznaniakami rywalizować będziemy dopiero podczas drugiego turnieju, który 12 września odbędzie się w Kątach Wrocławskich. O rywalach naszej drużyny pisaliśmy we wtorek pod TYM ADRESEM.

– Warriors Lubin i Jaguars Kąty Wrocławskie to stosunkowo młode drużyny na futbolowej mapie Polski, co nie znaczy, że wyniki spotkań są przesądzone. Staramy się jednak skupić przede wszystkim na sobie. Na wyeliminowaniu błędów i opanowaniu zagrywek do perfekcji. To powinno sprawić, że z obu spotkań wyjdziemy zwycięsko. Cieszy fakt, że do Lubina pojedziemy w pełnym, 36-osobowym składzie. Tylu zawodników maksymalnie można zgłosić do turnieju. Dzięki temu na pewno uda się utrzymać wysoki poziom od początku do końca turnieju – mówi przed pojedynkami Mikuła.

Z pewnością nie będzie to spacerek. Szczególnie, że w dalszej perspektywie jest jeszcze starcie z dobrze nam znaną i mocną drużyną z Poznania. Jest jednak o co walczyć, bo turniej finałowy z udziałem pięciu najlepszych ekip z każdej grupy i trzech najlepszych z drugich miejsc, odbędzie się właśnie w Gorzowie Wielkopolskim na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Gorzowianie z pewnością mają chrapkę na kolejny medal po tym, jak w zeszłorocznym debiucie zdobyli srebro. Do celu jednak prowadzi dość długa i wyboista droga.

Harmonogram turnieju w Lubinie
Godz. 10 Jaguars Kąty Wrocławskie – Kozły Poznań B
Godz. 11:40 Warriors Lubin – Stal Gorzów
Godz. 13:50 Jaguars Kąty Wrocławskie – Stal Gorzów
Godz. 15:30 Warriors Lubin – Kozły Poznań B

Skład Stali Gorzów na turniej w Lubinie:
79# Łukasz Bensi Said C
50# Karol Franc G
55# Maciej Skowroń G
75# Olo Jakubowski G/DT
69# Patryk Kuca G
71# Piotr Czerniejewski G
88# Mateusz Piotrowski TE
80# Kamil Helak TE/DE
49# Jan Popiel TE/DE
18# Krzysztof Dobrzelecki FB/TE
10# Norbert Bensi Said FB/DE
7# Tomasz Martynow QB
9# Paweł Łokociejewski TE/WR
17# Marek Kaźmierczak WR
12# Łukasz Furman RB/CB
14# Marcin Rybarczyk RB/SS
33# Kamil Mądry RB/CB
51# Dawid Kowalczyk DE
60# Michał Mazur DE
72# Bartosz Balcerczyk DT
91# Dawid Pawlak DE
61# Piotr Niewiarowski DT/LB
70# Paweł Rosiak LB
59# Sebastian Łotoczko LB
24# Hubert Harasimowicz LB
65# Maciej Błażuk LB
99# Kacper Zawół CB
90# Dawid Kudela CB
30# Maciej Szymański CB
21# Patryk Magrowski CB

Więcej o drużynie Stali: TUTAJ
Więcej o pierwszym turnieju w Lubinie: TUTAJ

Udostępnij