W dzisiejszym spotkaniu czternastej kolejki PGE Ekstraligi, PGE Stal Rzeszów podejmie na własnym obiekcie MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów.  Oba zespoły będą walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Gorzowianie zajmują szóstą, a rzeszowianie siódmą pozycję w PGE Ekstralidze. W lepszej sytuacji są żółto-niebiescy, którzy wygrali pierwsze spotkanie u siebie w stosunku 55:35. Jednak ekipa ze stolicy Podkarpacia po dobrym występie w Tarnowie liczy na wygraną i zdobycie punktu bonusowego, który zapewni rzeszowianom utrzymanie w żużlowej elicie na kolejny sezon.

W ekipie „Żurawi” w kapitalnej dyspozycji jest Amerykanin Greg Hancock. Na własnym torze groźny jest także Dawid Lampart. Kibice w Rzeszowie czekają na powrót Petera Kildemanda. Duńczyk po urazie nadgarstka odpuścił kilka ostatnich zawodów, aby wrócić na mecz ze Stalą Gorzów. Jeśli Duńczyk będzie w stanie pojechać, zastąpi on awizowanego w składzie Petera Ljunga. W zestawieniu brakuje Kenniego Larsena, w odwodzie pozostaje również Mirosław Jabłoński, który swoimi słabymi występami nie przekonał do siebie szkoleniowca.

Oba zespoły po raz ostatni w Rzeszowie zmierzyły się 4 sierpnia 2013 roku. Wówczas mecz zakończył się remisem. W ekipie gospodarzy najlepiej spisał się Jurica Pavlic. W gorzowskim zespole najwięcej punktów zdobyli Niels Kristian Iversen (14), Krzysztof Kasprzak (11) i Tomasz Gapiński (10+12).

Awizowane składy:

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów:
1. Niels Kristian Iversen
2. Linus Sundstroem
3. Matej Zagar
4. Tomasz Gapiński
5. Krzysztof Kasprzak
6. Bartosz Zmarzlik

PGE Stal Rzeszów:
9. Greg Hancock
10. Karol Baran
11. Dawid Lampart
12. Peter Ljung
13. Peter Kildemand
14. Artur Czaja

Początek spotkania: 19:30 (live nSport+HD)
Sędzia: Leszek Demski
Komisarz toru: Robert Sawina

Udostępnij