29 sierpnia 2015 roku to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu żużlowym – to wtedy bowiem na stadionie imienia Edwarda Jancarza odbędzie się Gorzów FIM Speedway Grand Prix of Poland. Do miasta nad Wartą zjedzie się najlepsza 16-stka, która powalczy o prestiż, złoty medal, a przede wszystkim o możliwość mianowania się „Mistrzem”.

Niesamowite emocje sportowe przyciągają wielu kibiców z zagranicy. Przyjadą do Gorzowa wieksze grupy kibiców z europejskich (i nie tylko) miast takich jak: Berlin, Hamburg, Londyn, Koln, Ryga, Rostock, Odense, Peterborough czy Debreczyn.

Na tę chwilę kibicom indywidualnym zza granicy sprzedano 960 biletów, a do tego należy doliczyć także setki wejściówek dla grup zorganizowanych. Zważywszy na bliską odległość do Gorzowa wśród nich znajduje się wielu Niemców. Przyjeżdżają oni wraz z całymi rodzinami, lub też w dużych grupach zorganizowanych przez biura podróży. Pomimo, iż niemiecka liga żużlowa nie należy do najsilniejszych, przyciąga na stadiony rzesze wiernych fanów. Stąd też ich obecność w Gorzowie nie dziwi już nikogo.

Duńczycy, Szwedzi, Anglicy – za swoimi zawodnikami jeżdżą wszędzie i tak też będzie tym razem. Ponad 300 osób z tych Państw zasiądzie na trybunach i podczas zawodów będzie głośno kibicować swoim idolom. Wywieszone flagi, szaliki, koszulki – to wszystko będzie się przeplatać z „biało-czerwonymi” barwami. Ze słonecznej Californii gościć będziemy fanów Grega Hancocka, dla którego jest to kolejny niesamowity sezon.

Najdziwniejszym, lecz zarazem najwspanialszym faktem jest to, że do Gorzowa zawitają kibice, którzy w swoich krajach żużla nie mają. Przywitamy także grupy z Ukrainy, Francji, Belgii, Węgier, Austrii, Irlandii, a nawet z odległej Australii czy Brazylii!

Jeśli chodzi o polskich kibiców to nie brakuje fanów z wszystkich największych miast, w tym m.in. Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Kielc, Katowic, Szczecina, Krakowa czy Łódzi.

Jak widać gorzowskie miasto zapełni się kibicami żużla z całego świata… Biletów z dnia na dzień coraz mniej, dlatego warto się pośpieszyć i już teraz zamówić je poprzez stronę internetową www.stal.kupbilety.pl, szczegóły odnośnie cen wejściówek na stronie – www.sgp.stalgorzow.pl.

Udostępnij