Futboliści amerykańscy Stali Gorzów są już po pierwszym turnieju w PLFA 8, gdzie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Drużyna jednak nie spoczęła na laurach i dokonała wzmocnień. W kolejnych meczach oglądać będziemy trójkę nowych zawodników z doświadczeniem.

Paweł Sołtysiak, Michał Hordowicz oraz Jakub Dalecki zostali nowymi graczami futbolowego zespołu Stali Gorzów. W akcji zobaczyć ich będzie można już podczas drugiego turnieju PLFA 8, który 12 września odbędzie się w Kątach Wrocławskich.

Michał Hordowicz i Jakub Dalecki to byli gracze Archers Bydgoszcz. Pierwszy z wymienionych pochodzi zresztą z Gorzowa, ale podjął studia w mieście nad Brdą i tam też dostał się do ekipy Łuczników”, w której grał z Daleckim. Teraz, w swoim trzecim sezonie w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, obaj będą reprezentować żółto-niebieskie barwy. – Od zawsze kibicowałem żużlowej Stali,  a prócz tego – jako gorzowianin – będę dumny, mogąc reprezentować rodzinne miasto. Kuba jest jednym z moich najlepszych kumpli, graliśmy razem jeszcze w Raiders i cały czas wspólnie trenujemy, więc decyzja o wspólnej grze w nowej drużynie była naturalna – powiedział Michał Hordowicz.

Osobny akapit należy się Pawłowi Sołtysiakowi, który po ośmiu sezonach w Bielawa Owls postanowił pójść krok dalej. Były młodzieżowy reprezentant Polski od czterech lat zajmuje się szkoleniem. Trzy lata prowadził seniorów, a wcześniej był koordynatorem defensywy „Sów” przez dwa lata. Trenował również juniorów, z którymi dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo, a raz mistrzostwo Polski. W karierze zawodniczej przeszkodziła mu kontuzja. Teraz wraca jednak do pełnej sprawności i chce pomóc gorzowianom w zdobyciu mistrzostwa kraju w „ósemkach”.

– W tym roku przygotowywałem się do sezonu jako zawodnik Panthers. Niestety, w lutym na chwilę przed sezonem, podczas treningu, złamałem rękę i musiałem mieć ją operowaną. Wykluczyło mnie to z gry. Był to dla mnie bolesny cios, bo bardzo chciałem wykorzystać tę szanse od losu. Wierzyłem, że zaleczę kontuzje do czasu PLFA II i tam rozegram sezon. Niestety, nie dostałem pozwolenia od lekarza, a okienko do zarejestrowania zawodników do tych rozgrywek już minęło. Kolejną więc szansę na grę w tym roku daje mi PLFA 8. Na pierwszy turniej moja ręka nie była jeszcze gotowa, ale na drugi już powinna być. Chcę czerpać przyjemność z gry, to się dla mnie teraz liczy. Stal Gorzów to drużyna, która w Lubinie wypadła świetnie, pokonując wszystkich bez zawahania. To cieszy i daje mi szansę gry o najwyższe cele. Mam nadzieję, że poznam w Gorzowie wspaniałych graczy i świetnych kumpli, z którymi zaprezentujemy kawał dobrego futbolu na boisku – przyznał Paweł Sołtysiak.

Zadowolenia ze wzmocnień nie kryje oczywiście trener Stali Gorzów. – Bardzo dobrze rozpoczęliśmy sezon, jednak z każdym meczem natrafiać będziemy na coraz trudniejszych przeciwników. Stąd wzmocnienia. Paweł Sołtysiak przygotowywał się do sezonu w drużynie Panhters Wrocław, lecz kontuzja pokrzyżowała mu plany. Gra w Stali Gorzów jest więc dla niego szansą powrotu do czynnego uprawiania tego sportu, a dla nas to świetna okazja, by uczyć się od jednego z lepszych zawodników na swojej pozycji w Polsce. Z Michałem Hordowiczem o współpracy rozmawialiśmy od początku przygotowań. Długo na przeszkodzie stały problemy zdrowotne, jednak koniec końców – razem z kolegą z drużyny, Kubą Daleckim – dołączą do nas. Ta trójka zawodników wniesie do drużyny dużą dawkę doświadczenia, które – w starciach z najlepszymi drużynami w PLFA 8 – może być kluczowe. Wierzę, że to kolejny krok do mistrzostwa w tym roku – zauważył Emil Mikuła.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że Paweł Sołtysiak gra na pozycji linebackera, podobnie jak Michał Hordowicz, który może również grać w linii defensywnej. Kuba Dalecki to natomiast zawodnik linii ofensywnej.

Udostępnij