Kibice gorzowskiej Stali po raz kolejny udowodnili, że są ze swoim klubem na dobre i na złe.

 

Według oficjalnych statystyk, mecze rundy zasadniczej w Gorzowie oglądało średnio 11 743 widzów! Łącznie, podczas ośmiu meczów Speedway Ekstraligi 2015, Stadion im. Edwarda Jancarza odwiedziło 82 200 osób! Te liczby plasują nas na pozycji lidera, jeśli chodzi o frekwencję meczową podczas spotkań rundy zasadniczej. Wierność kibiców dostrzegają klubowi działacze:

 

– Kolejny raz Kibice udowodnili, że traktują klub Stal jako coś więcej niż tylko drużynę sportową, w której jeżdżą poszczególni zawodnicy, a stadion jak coś więcej niż tylko miejsce odbywania się spotkań żużlowych. Tak wysoka frekwencja przy tak słabym wyniku sportowym pokazuje tylko, że Stal staje się powoli ikoną, symbolem, marką, a stadion wyjątkowym miejscem na ziemi. Może to i duże słowa, ale na pewno udowadniają, że warto kontynuować strategie podjęte przez klub przed laty. Dziękujemy Kibicom, patrzymy optymistycznie w przyszłość i już myślimy jak jeszcze mocniej wyjść w stronę naszego Kibica, by stał się później naszym naturalnym ambasadorem. Nowa strategia przed nami – zapowiada Jacek Gumowski, marketing manager żółto-niebieskich.

 

Dodajmy, że łącznie na trybunach PGE Ekstraligi w sezonie 2015 w rundzie zasadniczej zasiadło 475 326 widzów (56 meczów). Średnia na mecz wyniosła 8 339 widzów.

Udostępnij