W niedzielę futboliści amerykańscy Stali Gorzów powalczą o wejście do ćwierćfinałów PLFA 8. W lidze dla zespołów w ośmioosobowej odmianie futbolu amerykańskiego gorzowianie mierzą bardzo wysoko i mają sporą szansę na końcowy sukces.

Pierwszy turniej grupy południowo-zachodniej odbył się w Lubinie 22 sierpnia. Żółto-niebiescy” rozbili tamtejszych Warriors 52:6 oraz Jaguars Kąty Wrocławskie 54:0. Pozostałe wyniki ułożyły się w taki sposób, że już wtedy było pewne, że trzy tygodnie później dwukrotnie zmierzymy się z Kozłami Poznań B, gdyż między nami a poznaniakami rozstrzygnie się sprawa pierwszego miejsca w grupie.

Miało się to stać w Kątach Wrocławskich, lecz nastąpił tam konflikt terminów z piłkarzami i futboliści pozostali bez obiektu. Gorzów bez wahania przejął organizację turnieju eliminacyjnego. Stal zagra przed własną publicznością z bardzo dobrą ekipą, której pierwszy zespół gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Trzeba powiedzieć, że Kozły Poznań to klub, który ma swoją pierwszą drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej – TopLidze. W połowie tego roku wzmocnili się, zatrudniając trenera ze Stanów, Billa Moore’a, którego bardzo szanuję i z którym wielokrotnie w zeszłym roku miałem okazję rozmawiać czy też grać przeciwko niemu. Nie możemy patrzeć na nich tylko pod kątem pierwszego turnieju. Musimy być przygotowani w stu procentach. Zaliczyliśmy bardzo udany start, ale graliśmy z drużynami, które dopiero zaczynają swoją przygodę z futbolem – powiedział przed tygodniem na specjalnej konferencji trener Emil Mikuła.

Amerykański szkoleniowiec z uwagą przyglądał się poczynaniom rywali z lubuskiego. – Stal jest naprawdę bardzo dobrą drużyną futbolową. Mają dobry program. Grałem przeciwko nim w juniorach i nigdy ich nie pokonałem. Zwyciężyli mnie dwukrotnie. To samo próbują zrobić tutaj i idzie im to nawet lepiej. Myślę, że to będzie jedna z tych gier, które ludzie będą chcieli przyjść obejrzeć. To będzie dobry mecz. Obie drużyny mają doświadczenie, szerokie składy i szybkość. Trener z Gorzowa wie, co robi i jest dobrym szkoleniowcem. Jestem pod wrażeniem jego programu. Grają dobry, twardy futbol – komplementował po pierwszym turnieju Moore.

Gorzowianie teraz robią jeszcze większe wrażenie, gdyż dokonali wielu wzmocnień. O powrocie do gry zdecydował szkoleniowiec naszej ekipy. Emil Mikuła na pozycji quarterbacka będzie się wymieniał z Tomaszem Martynowem. Do zespołu powrócili również Michał Rybczyński i Michał Mazur, którzy byli częścią srebrnej ekipy Grizzlies z poprzedniego sezonu. Wcześniej informowano już o wzmocnieniach z zewnątrz – Pawle Sołtysiaku i Michale Adamarku z Bielawa Owls oraz Jakubie Daleckim i Michale Hordowiczu z Archers Bydgoszcz. Ten ostatni jest zresztą gorzowianinem i jest dumny, że może grać dla swojego miasta. – Wszyscy ci zawodnicy wniosą dużo doświadczenia – przyznał Mikuła.

Zapowiada się wiele emocji. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy, by poznać ten dynamicznie rozwijający się sport. Jeszcze w sobotę można obejrzeć tę dyscyplinię w wydaniu reprezentacyjnym, kiedy to Polska towarzysko zagra z Belgią. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport. W niedzielę wstęp na Stadion im. Edwarda Jancarza będzie wolny, a spiker wyjaśni wszystkie zawiłości i wątpliwości, jakie pojawią się wśród kibiców.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/795480860564434/

Terminarz spotkań:
10:00 – Warriors Lubin – Jaguars Kąty Wrocławskie
11:40 – Stal Gorzów – Kozły Poznań B
13:50 – Warriors Lubin – Jaguars Kąty Wrocławskie
15:30 – Stal Gorzów – Kozły Poznań B

Skład Stali Gorzów:
1. Emil Mikuła QB
2. Tomasz Martynow QB
3. Łukasz Bensi-Said C
4. Karol Franc G
5. Piotr Czerniejewski G
6. Maciej Skowroń G
7. Kuba Dalecki G
8. Patryk Kuca G
9. Paweł Łokociejewski TE
10. Krzysztof Dobrzelecki TE/FB
11. Igor Jankowski TE/C
12. Kamil Helak TE/DE
13. Norbert Bensi-Said TE/FB
14. Michał Rybczyński RB
15. Kamil Mądry RB
16. Michał Adamarek RB
17. Łukasz Furman RB
18. Marek Kaźmierczak WR
19. Michał Mazur DE
20. Dawid Kowalczyk DT
21. Bartosz Balcerczyk DT
22. Michał Hordowicz DE
23. Paweł Sołtysiak MLB
24. Paweł Rosiak LB
25. Sebastian Łotoczko LB
26. Maciej Błażuk LB/CB
27. Hubert Harasimowicz LB/CB
28. Juliusz Sawala LB
29. Dawid Kudela CB
30. Kacper Zawół CB
31. Patryk Magrowski CB

Udostępnij