Klub Sportowy Stal Gorzów nie zapomina o najmłodszych i akcji „Bezpiecznie ze Stalą”. Jeszcze we wrześniu do gorzowskich przedszkolaków trafią kolejne kamizelki odblaskowe.

 

Akcja Bezpiecznie ze Stalą” to już nad Wartą tradycja. Co roku dzięki Stali Gorzów i lokalnym partnerom, do najmłodszych gorzowian trafia kilka tysięcy odblaskowych kamizelek chroniących zdrowie i życie. Nie inaczej było w tym roku.

 

Przedstawiciele Stali Gorzów doskonale zdają sobie sprawę, jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo najmłodszych. Klub od kilku lat prowadzi akcję „Bezpiecznie ze Stalą”. Idea jest bardzo prosta – Stal we współpracy z lokalnym partnerem funduje przedszkolakom z gorzowskich placówek odblaskowe kamizelki, które sprawiają, że grupa wyruszająca w miasto jest widoczna dla zmotoryzowanych.

 

W ramach tegorocznej odsłony akcji, zakupiono dwa tysiące odblaskowych kamizelek, a wartość projektu została wyceniona na 17 tysięcy złotych. Kamizelki otrzymały dzieci z Przedszkola Dziecięcy Raj, z Przedszkoli nr: 1, 3, 4, 6, 7, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 21, 23, 27, 32 i Szkoły Podstawowej numer 4. Uroczyste wręczenie pierwszej puli kamizelek odbyło się 9 lipca na Stadionie im. Edwarda Jancarza.

 

Klub zapowiada, że to jednak nie koniec działań związanych z najmłodszymi. 22 września na Stadionie im. Edwarda Jancarza kolejne grupy przedszkolaków otrzymają swoje kamizelki. O wydarzeniu będziemy jeszcze informować.

Udostępnij