W najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki PLFA J-11. W elitarnym gronie dziewięciu drużyn znalazła się także Stal Gorzów, która swój mecz w premierowym sezonie juniorskich jedenastek zagra w niedzielę z Panthers Wrocław.

 

PLFA J-11 to nowe rozgrywki, które zadebiutują w tym roku. Dotychczas w polskim futbolu amerykańskim istniało pięć klas rozgrywkowych: TopLiga, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 i PLFA J. W tych ostatnich mierzyli się juniorzy w ośmioosobowych drużynach. Teraz dla młodszych stworzono również możliwość gry w jedenastkach.

 

W tym roku odbyło się już PLFA J-8, gdzie gorzowianie zajęli czwarte miejsce. Wówczas grali chłopcy z przedziału wiekowego 14-17. W PLFA J-11 zobaczymy graczy mających od 15 do 18 lat. Co więcej, żółto-niebiescy” przystąpią do tych rozgrywek wzmocnieni juniorami Bielawa Owls i Gryfitów Szczecin. Połączone siły trzech drużyn, jako Stal Gorzów, chcą powalczyć o mistrzostwo.

 

Nie będzie o to łatwo, gdyż do PLFA J-11 zgłosiło się dziewięć drużyn, które tworzą absolutną elitę w Polsce. Są wśród nich zespoły, których seniorzy grają w TopLidze – mistrzowie Polski Seahawks Gdynia oraz drudzy w kraju Panthers Wrocław. Do tego dochodzą Warsaw Eagles, Tytani Lublin, Tychy Falcons i Olsztyn Lakers. Na fuzję zdecydowali się również Bydgoszcz Archers i Angels Toruń, który wystąpią pod nazwą Metropolitans oraz ekipy Warsaw Sharks i Mustangs Płock, którzy nazwali się Seahorses Mazowsze.

 

Wspomniane drużyny podzielono na trzy grupy, których zwycięzcy awansują do turnieju finałowego. Znajdzie się w nim również najlepszy zespół z drugiego miejsca. Finały zaplanowano na 24-25 października we Wrocławiu. Pozostali w tym samym czasie zmierzą się w Turnieju Pocieszenia, który odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Stal Gorzów od kilku miesięcy mocno przygotowuje się do gry w PLFA J-11. Aby zgrać się z kolegami ze Szczecina i Bielawy zorganizowano nawet specjalne obozy. Najpierw w Bielawie, potem w Gorzowie. Tuż przed meczem we Wrocławiu zawodnicy ponownie spotkają się mieście „Sów”. Zarówno sztab trenerski, jak i gracze, nie ukrywają, że mają zamiar walczyć o najwyższe cele. Ostatnie dwa sezony w juniorskich „ósemkach” pokazały, że nie są to czcze słowa. Trzeba jednak pamiętać, że „jedenastki” to całkiem inna filozofia gry. Na sam początek trafił się do tego trudny rywal. Panthers Wrocław to drużyna o ugruntowanej pozycji. Seniorzy od kilku lat trzymają się czołówki w Polsce. Podobnie Młode „Pantery”, które są aktualnymi mistrzami PLFA J-8, a przed tym sezonem dzierżyłu także tytuł najlepszej drużyny w PLFA J. W czerwcu wygrali 12:6 z Bielawa Owls. Być może właśnie połączenie „Sów” i Stali pozwoli na pokonanie wrocławian.

 

Początek meczu w niedzielę, 20 września, o godzinie 13 na Stadionie Sztabowa we Wrocławiu.

 

Wydarzenie na Facebooku – LINK

Udostępnij