Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych już w najbliższą sobotę na torze w Gorzowie. Faworytami są zawodnicy żółto-niebieskich. Prześledźmy ich najważniejsze osiągnięcia w tym roku…

 

Nie ulega wątpliwości, że Bartosz Zmarzlik i Adrian Cyfer kończący się sezon zapiszą do najbardziej udanych w ich dotychczasowej karierze. Zmarzlik w miniony weekend został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów, wcześniej awansował jako stały uczestnik do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, a jeszcze wcześniej swój worek z medalami uzupełniał na arenach ogólnopolskich. Bartek został w tym roku wicemistrzem Polski w zawodach seniorskich, a także Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski.

 

Ulubieniec gorzowskiej publiczności świetnie radził sobie również w zawodach ligowych, wykręcając czwartą średnią biegową w całej Ekstralidze! Lepiej radzili sobie tylko rutyniarze: Jarosław Hampel, Tai Woffinden i Greg Hancock.

 

Adrian Cyfer w tym roku poprowadził reprezentację Polski do złota Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. W lidze osiągnął 42. średnią biegową.

 

Nasi młodzi zawodnicy jako para juniorska rządzili i dzielili w tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi. Bartek i Adrian w biegach młodzieżowych zwycięsko wychodzili aż 11 razy (ani razu nie przegrali w Gorzowie)! Dwa razy padł remis i tylko jeden bieg przegrali w meczu wyjazdowym.

 

W poszczególnych meczach wyglądało to tak:

Leszno – 4:2 (dom), 4:2 (wyjazd)
Toruń – 3:3 (dom), 2:4 (wyjazd)
Rzeszów – 5:1 (dom), 4:2 (wyjazd)
Tarnów – 5:1 (dom), 4:2 (wyjazd)
Grudziądz – 4:2 (dom), 5:1 (wyjazd)
Zielona Góra – 5:1 (dom), 4:2 (wyjazd)
Wrocław – 4:2 (dom), 3:3 (wyjazd)

 

Ilość poszczególnych wyników biegów:
5:1 – 4 razy
4:2 – 7 razy
3:3 – 2 razy
2:4 – 1 raz

 

Nasi młodzi wojownicy torów już w sobotę staną przed szansą zdobycia kolejnego złota przez Stal Gorzów. Zawodnicy proszą kibiców o liczne przybycie na stadion i żywiołowy doping.

 

Sobotnie zawody rozpoczną się o godzinie 15:00.

 

Ceny biletów:

20 zł – normalny

10 zł – ulgowy

 

Dla posiadaczy karnetów na sezon 2015 wstęp jest bezpłatny.

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

 

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

Udostępnij