Już w sobotę o 15.00 po raz ostatni w tym sezonie zawarczą motocykle żużlowe, za sprawą juniorów, którzy zawalczą o tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski Par Klubowych. Stawka siedmiu ośrodków jest silna, a to zapowiada niezwykłe emocje.

 

Stal Gorzów za pomocą Bartosza Zmarzlika, Adriana Cyfera i Rafała Karczmarza chce zdobyć złoto tych mistrzostw. Przewaga własnego toru, a także jedna z najsilniejszych par juniorskich w Polsce, to obietnica dla gorzowskich kibiców, mówiąca, że medal jest w zasięgu ręki juniorów. To jednak nie będzie możliwe, jeśli na stadionie nie pojawią się dopingujący żółto-niebieskich kibice.

 

Najsilniejszy rywal? Można wybierać między teamem z Leszna i z Torunia. Co prawda klub z Wielkopolski nie wystawił do tych zawodów jednego z najlepszych polskich młodzieżowców, Piotra Pawlickiego, jednak Dominik Kubera i Daniel Kaczmarek są już uznaną marką wśród zawodników poniżej 21 roku życia. Klub z Torunia postawił zaś na swoją najsilniejszą ligową parę, a Paweł Przedpełski i Oskar Fajfer z pewnością nie będą chcieli łatwo poddać się gorzowianom.

 

Na torze pojawią się także inni, znani już w środowisku żużlowym juniorzy. Krystian Pieszczek, który pojedzie w barwach klubu zza miedzy, Kacper Woryna, zawodnik ROW-u Rybnik czy Damian Dąbrowski, jadący z jaskółką na plastronie, są gwarantem ciekawego ścigania. A to już w sobotę od godziny 15!

Składy:

Unia Tarnów:

1. Patryk Rolnicki

2. Damian Dąbrowski

 

KS Stal Gorzów:

3. Bartosz Zmarzlik

4. Adrian Cyfer

16. Rafał Karczmarz

 

ROW Rybnik:

5. Kacper Woryna

6. Kamil Wieczorek

 

KS Toruń:

7. Paweł Przedpełski

8. Oskar Fajfer

18. Marcin Kościelski

 

Unia Leszno:

9. Dominik Kubera

10. Daniel Kaczmarek

 

ŻKS Ostrovia:

11. Oskar Ajtner-Gollob

12. Norbert Krakowiak

 

Falubaz Zielona Góra:

13. Krystian Pieszczek

14. Alex Zgardziński

 

Ceny biletów:

20 zł – normalny

10 zł – ulgowy

 

Dla posiadaczy karnetów na sezon 2015 wstęp jest bezpłatny.

 

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

 

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

 

Kasy stadionowe otwarte od godz. 13:00. Bramy otwarte od godz. 14:00.

 

Udostępnij