Gorzów będzie jednym z gospodarzy turniejów Grand Prix przez kolejne trzy lata. Wczoraj radni podjęli wiążącą decyzję w tej sprawie.

 

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, władze miasta, Klubu Sportowego Stal Gorzów i firmy BSI pomyślnie zakończyły negocjacje w sprawie dalszej organizacji turniejów cyklu Grand Prix w kolejnych latach. By organizacja imprez wyłaniających Indywidualnego Mistrza Świata stała się faktem, wiążącą decyzję musieli podjąć gorzowscy radni.

 

Wczoraj miała miejsce sesja Rady Miasta, podczas której rajcy odbyli głosowanie stosownej uchwały. Wszyscy obecni podczas sesji radni – oprócz Artura Andryszczaka z klubu Platformy Obywatelskiej – zagłosowali za dalszą organizacją turniejów GP w Gorzowie. Radny Andryszczak wstrzymał się od głosu.

 

GP w Gorzowie będzie więc odbywać się w kolejnych trzech sezonach. Z kolei w 2019 roku zorganizowany zostanie w naszym mieście Puchar Świata. Umowa została już oficjalnie podpisana.

 

Szefostwo BSI nie ukrywa zadowolenia z powodu pomyślnie zakończonych rozmów: – Stadion im. Edwarda Jancarza jest jednym z najlepszych obiektów żużlowych na świecie. Tor oferuje niesamowite ściganie. A to miasto szczerze kocha sport żużlowy, z fanami na każdym kroku – powiedział Torben Olsen, dyrektor zarządzający firmy BSI.

 

Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zapowiada jeszcze większe otwarcie miasta na turystów żużlowych: – Pasja związana z żużlem jest w naszym mieście niesamowita, patrzymy w przyszłość, by gościć u nas jeszcze więcej kibiców przez następne cztery lata.

 

Prezes Stali Gorzów Ireneusz Maciej Zmora dodaje: – W tym roku Gorzów Speedway Grand Prix od Poland przyciągnęło fantastyczną publiczność, więc jesteśmy bardzo podekscytowani,

że będziemy gościć największe gwiazdy światowego żużla przez następne lata. Fani Stali Gorzów ze względu na stałe uczestnictwo Bartka Zmarzlika w cyklu będą jeszcze bardziej zaangażowani w śledzenie cyklu.

 

Gorzów organizuje turnieje z cyklu Grand Prix od 2011 roku.

Udostępnij