Trzeci mecz wyjazdowy Stalowców  to spotkanie z drugą drużyną pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk. Gorzowianie zmierzą się na wyjeździe z graczami, których ambicją jest dostać się do pierwszego składu drużyny walczącej o powrót do Superligi.

 

Żółto-niebiescy po dość zadziwiająco udanym początku sezonu i odhaczeniu ostatniego meczu z LKS-em Kęsowo, ruszają na kolejny wyjazdowy pojedynek. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć już o 11.00 rano z drugą drużyną Wybrzeża Gdańsk o kolejne punkty w ligowej tabeli. Sama godzina spotkania od razu stawia przed Stalowcami wyzwanie, bowiem odległość z Gorzowa do Gdańska wymaga wyjazdu około godziny 4.00 nad ranem, co zdecydowanie uszczupli czas na sen i wypoczynek naszych graczy. Nie jest to jednak do końca wina przeciwników, którzy po prostu nie mają w późniejszych godzinach dostępu do hali.

 

Sama drużyna Wybrzeża II zbudowana jest z bardzo młodych zawodników, z których najstarszy urodził się w 1996 roku. Młody wiek oraz niewielkie doświadczenie kadry trenerów Bonisławskiego i Bernackiego, nie powinien być dużym wyzwaniem dla Stali Gorzów. Nie można jednak lekceważyć ambicji młodych zawodników, którzy potrafili postawić się na wyjazdach takim drużynom jak Tytani Wejherowo czy AZS UKW Bydgoszcz. To jednak nie zmienia faktu, że są przedostatnią drużyną w tabeli, którzy wyprzedzają ekipę z Kęsowa jedynie różnicą straconych bramek.

 

Czy Gorzowianie dopiszą do swojego dorobku kolejne zwycięstwo w II lidze pomorskiej? Przekonamy się już w sobotę, 10 października, o godzinie 11.00.

Udostępnij