Stal, która obecnie prowadzi w tabeli, będzie chciała w najbliższą sobotę zostać samotnym liderem II ligi pomorskiej. Wygrana z Żukowem będzie też bardzo ważna w kontekście walki o coś więcej, niż tylko utrzymanie i ogranie na tym poziomie rozgrywek.

 

Po udanym meczu w Gdańsku z tamtejszym Wybrzeżem II, gorzowianie podejmą na swoim parkiecie ekipę z Żukowa. Dobre zgranie i stabilna gra w obronie, świetnie reprezentowana przez między innymi Macieja Polaka, Mateusza Kminikowskiego czy Roberta Górala, od początku sezonu daje w kość ofensywie przeciwnika. Natomiast wspaniałe skrzydła w postaci Marcina Gałata, Mateusza Stupińskiego i Marka Baraniaka, a teraz również Dariusza Zająca, nie dają szans defensywie. To jednak może nie wystarczyć w konfrontacji z silnym zespołem z Żukowa.

 

Zgrany zespół z Żukowa to zeszłoroczny pretendent do wejścia do I ligi. Furtkę do wyższej klasy rozgrywkowej zamknął im zespół z Wielunia. W tym roku ambicje gości sobotniego pojedynku nie są mniejsze – chcą walczyć o pierwszą ligę, a na drodze stoi im obecnie lider tabeli, Stal Gorzów. Żukowianie jednak dość mocno obawiają się gorzowian, bowiem pofatygowali się na ostatni mecz żółto-niebieskich, by obejrzeć, jak grają i jaką mają taktykę nasi zawodnicy. Takie przygotowanie trudno puścić mimo uszu, jednak świadczy o przewadze Stali.

 

Jedno jest pewne – emocje sięgną zenitu. Gra będzie twarda i z pewnością nie będzie łatwo. Zawodnicy potrzebują wsparcia kibiców, o czym świadczy mobilizacja na treningach i bezpośrednia prośba o wsparcie.

 

Spotkanie już o 16:00 w sobotę 17.10.2015, w hali SP20 przy ulicy Szarych Szeregów. Bilety do kupienia w sklepiku klubowym w CH NoVa Park i w dniu meczu od 15:30 w kasie hali w cenie: 10 złotych normalny i 5 ulgowy.
 

Udostępnij