Gorzowski klub rozwiązał umowę ze Szwedem za porozumieniem stron.

 

To koniec przygody Linusa Sundstroema ze Stalą, przynajmniej na najbliższy rok. Zarząd zdecydował się rozwiązać umowę z obcokrajowcem, który ścigał się dla Stali od 2013 roku.

 

– Klub bardzo pozytywnie ocenia współpracę z Linusem Sundstroemem. Wykazał się on dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Niestety, wyniki sportowe osiągane przez zawodnika w minionym sezonie były inne niż oczekiwane przez zarząd – powiedział nam prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

 

Po złotym sezonie 2014, Linus zdecydował się podpisać dwuletnią umowę z naszym klubem. Wyniki osiągnięte w tym roku skłoniły zarząd do rozwiązania kontraktu. Klub nie poniesie jednak z tego tytułu żadnych konsekwencji finansowych: – Klub jest rozliczony z zawodnikiem za sezon 2015. Zapisy do roku 2016 nie obowiązują, bo rozwiązanie kontraktu odbyło się za porozumieniem stron – tłumaczy prezes Zmora.

 

Zarząd myśli o zastąpieniu Szweda innym zawodnikiem zagranicznym: – Na miejsce Linusa chcemy pozyskać zawodnika zagranicznego, który da drużynie wyższe zdobycze punktowe – zakończył sternik Stali.  

Udostępnij