Krzysztof Kasprzak w czwartek, 5 listopada, uzgodnił warunki finansowe swojego kontraktu ze Stalą Gorzów. Przypomnijmy, że umowa żużlowca obowiązuje jeszcze przez najbliższe dwa sezony, a niewiadomą były do tej pory pieniądze, jakie w gorzowskim klubie otrzyma zawodnik.

 

Stal Gorzów ustaliła warunki finansowe startów Krzysztofa Kasprzaka na sezon 2016 – przekazał Ireneusz Maciej Zmora.

 

O pozostaniu kapitana żółto-niebieskich” mówiło się już od wielu tygodni, jednak postawa Krzysztofa Kasprzaka po poprzednich rozgrywkach budziła sporo wątpliwości. Podstawą dalszych startów wicemistrza świata z 2014 roku w ekipie z Gorzowa było obniżenie jego wymagań finansowych. – Negocjacje trwały kilka tygodni. To były trudne rozmowy, bo dotyczyły zmiany warunków wynagrodzenia. Po drodze była jeszcze przerwa spowodowana wyjazdem Krzysztofa do Australii. W czwartek rozmowy dobiegły końca. Krzysztof Kasprzak jest zawodnikiem o olbrzymim potencjale i mam nadzieję, że odbuduje się w Gorzowie, bo tutaj święcił swoje największe sukcesy. Nie chcemy skreślać zawodnika po jednym sezonie. Liczymy, że Krzysztof w 2016 roku będzie spisywał się o wiele lepiej niż w roku poprzednim – kontynuował prezes Stali Gorzów.

 

Wielu kibiców z pewnością obawia się o to, czy 31-letni żużlowiec na pewno wróci na właściwe tory. Zdaniem sternika gorzowskiego klubu znaleziono już przyczyny problemów. – Długo o tym rozmawialiśmy z Krzysztofem i jego ojcem. Wydaje nam się, że wiemy, gdzie leżał problem i co zrobić, aby z tego kryzysu wyjść. Zaufaliśmy im. Teraz bierzemy się do pracy – zakończył Ireneusz Maciej Zmora.

 

Krzysztof Kasprzak startuje w Stali Gorzów nieprzerwanie od 2012 roku. Będzie to jego piąty sezon w klubie z miasta nad Wartą.

Udostępnij