Trzeci mecz rundy zasadniczej Gorzowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej padł łupem „żółto-niebieskich”, którzy mimo drobnych problemów zdołali w pięknym stylu pokonać rywali.

Emocje sięgały zenitu od samego początku spotkania, bowiem podrażnieni przegraną w poprzednim meczu Stalowcy byli głodni zwycięstw i pokazali, że są niezwykle silną i skuteczną drużyną. Pierwszy set zaczął się korzystnie dla Stal Bowling City, która powoli budowała przewagę, popisując się dobrym atakiem i skutecznością w defensywie, jednak rywale uśpili naszą czujność i w pewnym momencie przegonili. Siatkarze Sukurs 2 Technologie wykorzystywali osłabienie gry w bloku, bolączką „żółto-niebieskich” był także brak skuteczności w ataku. Sukurs przypieczętował zwycięstwo w tej części spotkania po ataku.

Krótka przerwa dała powiew świeżości i widoczna była już pewność gry Stalowców, którzy pokazali się z zupełnie innej strony niż w pierwszym secie. Pełna mobilizacja poskutkowała pobudką wszystkich zawodników, którzy nie liczyli na błędy rywali, tylko przejęli inicjatywę i dyktowali warunki. Wreszcie Stal Bowling City pokazała skuteczność w ataku i obronę, przez którą trudno było się przedrzeć zawodnikom z Sukurs 2 Technologie, dzięki temu mecz rozpoczął się od nowa.

W trzeciej, ale także w ostatniej odsłonie rysowała się już wyraźna przewaga „żółto-niebieskich”. Siatkarze Stal Bowling City podbudowani skutecznością swojej gry cieszyli oko kibiców. Esencją siatkówki był zwłaszcza ostatni set, kiedy można było wyczuć pełną mobilizację, skupienie oraz waleczność. Niezwykle ważny był fakt, że zawodnicy mieli pomysł na grę i potrafili przełożyć to na punkty.

Sukurs 2 Technologie – Stal Bowling City Gorzów 1:3 (25:22; 22:25; 17:25; 15:25)