Od minionego sezonu, dla każdego meczu DMP sporządzana jest „Karta meczu”. Ma ona na celu ocenę klubów pod względem organizacji meczów DMP, włączając w to zachowanie drużyny klubu przyjezdnego.

 

Istota „Karty meczu” polega na specyfikowaniu wszystkich uchybień dotyczących organizacji i przebiegu zawodów w zakresie regulaminowym oraz organizacyjno-marketingowym.

 

Uchybienia specyfikowane są w oparciu o dokumentację meczową, zapisy audiowizualne z meczu, raporty marketingowe i orzeczenia dyscyplinarne.

 

Wpisywane do „Karty meczu” uchybienia dotyczą przestrzegania obowiązujących w danym sezonie przepisów w sporcie żużlowym oraz umów zawartych przez SE w związku z meczami Ekstraligi żużlowej.

 

Za każde uchybienie wpisane do „Karty meczu” przyznawane są punkty o charakterze negatywnym. Negatywny charakter punktów oznacza, że im większa liczba punktów, tym gorsza ocena organizacji meczu.

 

Punkty przypisane klubom w poszczególnych „Kartach meczu” są sumowane dla każdego klubu, a sumy punktów wyznaczają ranking klubów. Zwycięzcą rankingu zostaje klub, który w danym sezonie zgromadzi najmniejszą sumę punktów. W tym roku numerem jeden okazała się gorzowska Stal!

 

Klasyfikacja końcowa karty meczu 2015:

1. Stal Gorzów Wlkp. S.A.

2. Wrocławskie Towarzystwo Sportowe S.A.

3. Speedway Stal Rzeszów S.A.

4. Unia Tarnów Ż.S.S.A.

5. Grudziądzki Klub Motocyklowy Spółka Akcyjna

6. Zielonogórski Klub Żużlowy S.S.A.

7. Unia Leszno S.S.A.

8. Klub Sportowy Toruń S.A.

 

 

 

Udostępnij