Dziewiąta wygrana Kancelarii Andrysiak Stali Gorzów w II lidze pomorskiej stała się faktem, po niezbyt wymagającym spotkaniu z ekipą z Czerska.

 

Gorzowianie zaczęli kiepsko, bowiem pierwsze trzy rzuty mieli niecelne i przez to pierwsze pięć minut meczu należały do gospodarzy pojedynku. Niewykorzystany rzut karny Mateusza Stupińskiego i problemy z wystosowaniem skutecznego rzutu z ataku pozycyjnego minęły jednak wraz z pierwszym dobrym podaniem Piotra Książkiewicza do kołowego Roberta Górala, który doskonale radził sobie z raczej szczupłymi i dość młodymi obrońcami. Pierwsze dwa celne rzuty były właśnie autorstwem akcji tej pary i od tego momentu Stalowcy wrócili na właściwe tory i grali swoją, zgraną, twardą piłkę ręczną.

 

Dobrze w obronie spisywał się bramkarz, Krzysztof Nowicki, ale niewątpliwie znaczącą rolę w chronieniu bramki z pola odegrał Jakub Kubacki, który z poświęceniem blokował rywali. Pierwszą połowę zawodnicy skończyli z dużą przewagą, bo 10 do 23, za sprawą świetnie radzącego sobie w debiucie trenera seniorskiej drużyny, Łukasza Bartnika, który wprowadzał spokój do ekipy i na chłodno analizował kolejne zagrania.

 

W drugiej połowie dobrym wejściem popisał się Krzysztof Stupiński, a bo kilku przepuszczonych bramkach, dobrze bronić zaczął Łukasz Szot. Cały czas na boisku wspaniale wykorzystywał Marek Baraniak, który najwyraźniej wraca do dobrej dyspozycji rzutowej z początku sezonu. Nie miało dla niego znaczenia czy rzuca ze skrzydła, czy zmniejsza skuteczność bramkarzy przeciwnika przez celne rzuty karne, piłkę prawie zawsze umieszczał w siatce.

 

Darek Zając niezmiennie swoją elokwentną grą cieszył trójkę kibiców z Gorzowa, którzy pojawili się na trybunach hali w Czersku, niejednokrotnie przejmując piłkę i doprowadzając do sytuacji rzutowej sam-na-sam kolegów.

 

Ostatecznie, za sprawą czwartego trafienia z karnego Marka Baraniaka, mecz zakończył się wynikiem 20:37 i gorzowscy zawodnicy mogą świętować kolejne, dziewiąte już zwycięstwo w II lidze pomorskiej.

 

Wyniki:

 

Borowiak Czersk: 20 (10)

Klunder, Landowski, Dobrzański – Dulny 6, Jakubowski 5, Łoński 3,  Buszek 3, Konik 1, Linda 1, Szarafin 1, Haftka, Lenz, Wojciechowski, Moczadło, Pstrąg

Trener: Piotr Fryca

 

Kartki: Jakubowski, Konik, Łoński

2min: Linda, Jakubowski, Konik

Karne: 1/1

 

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów: 37 (23)

Nowicki, Szot – Baraniak 9, Zając 6, Góral 4, Stupiński M. 4, Polak 4, Książkiewicz 3, Śramkiewicz 2, Gałat 1, Kminikowski 1, Stupiński K.1, Kłak 1, Chudy 1, Kubacki, Bartnik

Grający trener: Łukasz Bartnik

Kierownik: Robert Wałcerz

 

Kartki: Kubacki, Baraniak, Zając,

2 min: Zając, Polak, Kubacki (2), Stupiński K.

Karne 4/5

Widzów: ok. 150

 

Sędziowie: Michał Orzech, Robert Orzech (Brodnica)

Udostępnij