Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów po raz dziesiąty pokonała rywala z II ligi pomorskiej. Żółto-niebiescy wygrali wysoko, jednak wynik nie oddaje poziomu gry, bowiem gospodarze sobotniego pojedynku pomęczyli się z gośćmi z Tczewa.

Gorzowianie, starym zwyczajem zaczęli mecz od kilku niepotrzebnych, prostych strat i niecelnymi rzutami, spowodowanym brakiem odpowiedniej koncentracji. Gdyby nie mur, jaki w bramce postawił Krzysztof Nowicki, wynik pierwszej połowy mógł wyglądać zupełnie inaczej, jednak na szczęście gorzowski bramkarz nie zawodził i potrafił obronić rzut, a także dobitkę, a także popisał się obronionym rzutem karnym. Na nieszczęście Stalowców, goście również mieli w bramce dobrego obrońcę – Łukasza Lewandowskiego, który wspaniale wyłapywał wszystkie piłki w zasięgu jego rąk.

Po kilku pierwszych niecelnych rzutach, trafiać zaczął najskuteczniejszy tego dnia zawodnik, Mateusz Stupiński, a trener Szop wprowadził na boisko Macieja Polaka, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Na przerwę gorzowianie schodzili z wynikiem 13:10 i oczekiwaniem rad, jak skuteczniej oszukiwać bramkarza gości.

W drugiej połowie kilka rzutów w nogi broniącego sprawiło, że Stal odzyskała swój typowy wigor i skutecznie powiększała przewagę. Dobrym wejściem popisał się Piotr Chudy, który dwukrotnie w niewielkim odstępie czasu pokonywał Lewandowskiego, a w końcu, po tym jak kilkakrotnie nie dawał sobie rady, w końcu przełamał się Książkiewicz, a skutecznie rzucał Kminikowski. Dobra obrona i kolejne dwa niecelne karne dzięki Krzysztofowi Nowickiemu, a później motywujące okrzyki i równie skuteczne bronienie Łukasza Szota, spowodowało, że Stal schodziła z parkietu z wynikiem 35:24 i dziesiątą wygraną.